Nejrychlejší kolo – Marco Bezzecchi (2021) – 2'03,988
Rekord okruhu – Jorge Navarro (2021) – 2'04,312

GP Velké Británie – Moto2™ 2022:
Stupně vítězů – 1.Fernandez A. (Kalex), 2.Lopez (Boscoscuro), 3.Dixon (Kalex)
Pole position – Augusto Fernandez (Kalex) – 2'04,103 sekundy
Nejrychlejší kolo závodu – Augusto Fernadez (Kalex) – 2'04,784 sekundy

S osmi body náskoku je lídrem průběžného hodnocení Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team). Italský závodník v Assenu neměl svůj den, na pódium se nedostal a tak ztratil několik bodů na svého největšího rivala Acostu.

Španěl Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) chtěl v Assenu získat víc, ale nakonec i to třetí místo bylo pro jezdec týmu Aki Aja jako vítězství. Manažer Acosty stále vyjednává jeho přestup do MotoGP™ a zřejmě je už rozhodnuto o jeho přestupu do továrny GASGAS. Potvrzeno nic není, ale začíná se o tom nahlas hovořit.

Třetí v pořadí Jake Dixon (Autosolar GASGAS Aspar Team) měl v Assenu závod snů, protože ho vyhrál a na konto si připsal své první vítězství v Moto2™. Třebaže v posledních třech závodech bodoval umístěním na stupních vítězů, jeho ztráta na vedoucí dvojici představuje 36 bodů. Každopádně závod na Silverstonu je jeho domácí mise, což je spousta motivace a další šance, jak si zlepšit pódiové skóre.

Na čtvrté pozici je nyní Alonso Lopez (SpeedUp Racing), jenž má jen 12 bodů ztráty na třetího Dixona a 16 bodů náskoku na pátého Arona Caneta (Pons Wegow Los40), který byl na stupních vítězů hned v prvním kole v Portugalsku, ale od té doby už ani jednou.

Během letní přestávky Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) oznámil, že po skončení sezony odchází z týmu Gresini a následně potvrdil, že od roku 2024 bude součástí týmu Elf Marc VDS Racing. Český závodník je nyní v průběžném hodnocení šestý, čtyři body za pátým Aronem Canetem. „První část sezony se nám vydařila lépe, než jsme očekávali,“ uvedl Salač před cestou do Británie. „Podařilo se nám dosáhnout lepších výsledků, než jsme si stanovili, nasbírali jsme dost bodů a také získali pódium. Jsem spokojený, teď už jen musíme pokračovat stejným způsobem. V každém tréninku ze sebe vydám to nejlepší a uvidíme, čeho dosáhneme v této druhé části sezony. Rozhodně se chystám na další pódium a získávání bodů, abych se udržel v první pětce světového žebříčku. Na Silverstonu bude určitý tlak, je to první závod po pětitýdenní pauze. Mám tento okruh rád, loni jsme zde skončili v první desítce, což byl jeden z našich nejlepších závodů sezony 2022. Už se nemůžu dočkat, až vyrazím na trať!“