Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník fiky
Vloženo 5.5.2015
Aktualizováno 22.6.2015

Za mě nádherné endurko. Je to sice rozpočtovka, ale s tím jsem do toho šel. Mám jí zatím v úplně v seriové podobě, ale plány jsou veliké viz foto v nicku.

BMW F 800 GS Adventure: Jasně že hlavní roly hrály prachy.

První dojmy - Najeto pár prvních kilometrů, takže není o čem mluvit. Má drapáky, takže je s ní sranda i na silnici. Zatím se seznamujeme,

Motorku bych doporučil pro - Někdo má rád holky a někdo zase vdolky. Myslím, že to není motorka pro každého. Je poměrně vysoká, motor je sice hodně kultivovaný, ale pořád je to jednobuch. Není to žádná raketa a do krosky má taky daleko, ale jsem přesvědčenej, že se na ní dá jezdit každý den do práce, stejně jako sní udělat trip na Balkán nebo dál.

Doplňky na motorce - Koupeno jen s kufrem, vše mě bohužel čeká.
Viz deník, už přidávám.

Léta jsme jezdili po krásných Alpských silnicích v Rakousku, Itálii, Švícarsku a kam se dalo, až do předloňské dovolené, kdy jsme vyrazili poprvé na východ. Pro nás na silničních motorkách to bylo místy utrpení a nejhorší bylo vždy zjištění, že tam, kde je to opravdu krásný, jet z důvodu špatné nebo chybějící silnice nemůžeme. Tam jsem pochopil, co opravdu chci. Enduro! Dlouho jsem vybíral, narodily se mi mezitím dvě děti a bylo jasný, že KTM ani BMW to prostě být z finančních důvodů nemůže, o to víc mě těší Tenerka, on to totiž zas takový kompromis nebude. Po prvních dojmech, kdy jsem měl pocit, že jedu spíš na vysoký sekačce, se mi to začalo opravdu líbit. Moc se těším, že by mě mohla naučit i v terénu a především se těším na pořádný výlet někam kde to má ráda, rozbité cesty, hory, lesy. Vysněné je Maroko, ale letos je v plánu Albánie a tak vůbec tím směrem.

Nadhlo mě, jak rychle se dá jezdit na špuntech na suchém asfaltu (TKC 80) vystrašilo mě jak pomalu se musí jezdit na mokrém asfaltu
Je to s tím výkonem občas na pováženou, zvláš´t když jsem jezdil na silnějších motorkách, ale pořád se chlácholím tím co umí mimo asfalt.
Je fantastická na každodenní ježdění do práce po městě, ale na dálnici trpím jak zvíře (takže už mě tam nikdo neuvidí)
Konečně se pouštím mimo asfalt:

owenovic
owenovic napsal 30.05.18 v 21:02 10b.

Musím dát 10 bodů, výstižný popis a dobrá motorka . Tak at to jezdí stále s chutí nových zážitků.

alexander
alexander napsal 27.03.16 v 10:01 10b.

Myši.
Myši. napsal 24.12.15 v 22:59

MOC krásná holka,kyž bude jak na ty fotce na rally zpusob,tak to bude paráda,taky tento styl mohu,
ať vám to jezdí 10b

ziki.xt
ziki.xt napsal 26.06.15 v 19:31 10b.

Sdílím tvé nadšení , je to moto přesně na to jak píšeš. Tak mnoho pohodových km v sedle i ve stupačkách. 10b

Lukyyyy
Lukyyyy napsal 10.06.15 v 19:15 10b.

Díky za chválu... potěšila mě a ať se ti daří tuning a třeba příjdeš s něčím co budu moci opsat já