Ducati Monster 796 (2011)

Vlastník Krakatau
Vloženo 17.2.2015
Aktualizováno 27.8.2015

Po predaji mojej 748 som uvažoval nad splnením si sna o novej "pohodlnejšej" Ducati

Ducati Monster 696: Nová 696 bola na podobnej cenovej úrovni, ako táto jazdená skoro ročná 796 ABS, ktorá sa mi viac páčila

První dojmy - Prvé dojmy potom, ako som ju zbadal v garáži u bývalého majiteľa boli v štýle "láska na prvý pohľad". Motorka bez najmenšieho škrabanca v stave "ako z výrobnej linky". Nechal som si víkend na rozmyslenie, ale aj tak som nad odmietnutím ponuky neuvažoval :-)

Motorku bych doporučil pro - netrúfam si hodnotiť, pre koho je Monster 796 vhodný...myslím, že v tomto prípade rozhoduje hlavne srdce (s troškou rozumu ;-))

Doplňky na motorce - z doplnkov bol na motorke už bývalým majiteľom nainštalovaný skrátený držiak ŠPZ a madlá pre spolujazdca z originálneho príslušenstva (ktoré som hneď po kúpe demontoval) Mal som v pláne inštaláciu ladených koncoviek SC Project, ale vzhľadom na zmenu situácie k tomu nestihlo prísť.

Monstra som mal v hľadáčiku kvôli pohodlnejšej jazdnej pozícii a samozrejme som sa nechcel vzdať talianskeho L-twinu, aj keď som "downgradoval" na dvojventilový vzducháč. Pôvodne som premýšľal o kúpe novej 696, ale keď sa naskytla táto skoro ročná 796 ABS so serviskou, ku ktorej mi vedeli dať aj priamo v predajni pozitívne referencie, tak som sa na ňu išiel pozrieť aj s partiou ešte v ten istý deň...a celý víkend ju nepustil z hlavy, aby som si v pondelok po práci išiel po ňu.

Môj jazdný štýl je skôr pohodový, ako adrenalínový, takže najradšej sme spolu vymetali vidiecke cestičky, aj keď sme sa spolu vydali skúšobne aj na Slovakiaring a nebolo to úplne "mimo misu" Krásny výlet sme zažili aj po prvých týždňoch spolužitia, ochutnávku rakúskych ciest smerom na Kalte Kuchl a Mariazell.

Najočakávanejšia cesta ale prišla o tri mesiace neskôr a to cesta na World Ducati Week 2012. Pre cestu tam sme kvôli rýchlosti presunu zvolili diaľnicu a musím povedať, že pri predpisovom tempe som ani na diaľnici necítil nejaký extra diskomfort okrem únavy, ktorá sa ale dostavila až na druhý deň cestou z Rakúska do Talianska. Počas WDW sme absolvovali pár lokálnych výjazdov, okrem iného San Marino (v tričku a kraťasoch, ale pri dopravnej situácii tam mi to neprišlo až také "nenormálne", aj keď na Slovensku by som takto "vyzlečený" na motorke na cestu nevyšiel). Cestu späť na Slovensko sme si hodlali užiť naplno, preto sme zvolili cestu cez Dolomity a rakúsky vidiek. Opäť to bolo to pravé, kde sa Monstrica cítila ako doma.

Vzhľadom na určité životné zmeny, posuny a finančné nároky som Monstra po roku jazdenia predal (aj napriek protestom vtedajšej priateľky, dnešnej manželky) a už druhý rok robí radosť novému majiteľovi.

...a keď bude časom vlastná garáž, tak sa do nej nejaká Ducati vráti...asi opäť nejaké Desmoquattro

pajakv
pajakv napsal 17.04.15 v 08:37 10b.

,,Buona scelta,,

adrianosciro
adrianosciro napsal 27.02.15 v 10:16 10b.

hOOrNeT
hOOrNeT napsal 21.02.15 v 10:09

mooc hezká :) Škoda toho prodeje

Bobin4
Bobin4 napsal 18.02.15 v 20:01 10b.

No tohle je ale ovšem lahůdka

Bauiii
Bauiii napsal 17.02.15 v 15:31