Ducati Monster 796 (2010)

Vlastník Krakatau
Vloženo 1.8.2017
Aktualizováno 30.8.2018

Hovorí sa, že nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky...ale v podstate ani rieka nie je nikdy úplne taká istá.

Ducati Monster S2R: Príliš malý cenový rozdiel oproti vekovému.
Ducati Monster 696: Opäť ako v prvom prípade, náhodou sa vyskytla super ponuka na 796. :-)

První dojmy - Vedel som, do čoho idem, vrátil som sa tam, kam som chcel, takže dojmy len pozitívne, či už prvé, druhé... :-)

Motorku bych doporučil pro - No túto konkrétnu určite iba pre mňa. :-)

Doplňky na motorce - Karbónové výfuky Termignoni aj s RJ a filtrom, padáky a závažíčka LighTech, gripy Rizoma.

Po návrate k motorkám som sa stále vyhýbal mojej srdcovej značke Ducati, hlavne z dôvodu ceny servisu, ktorý by bolo treba po kúpe ktoréhokoľvek jazdeného kusu preventívne riešiť, čo by mi skresalo rozpočet určený na samotnú kúpu.

Ale srdcu neporučíš, a ani Hornet, ani Street Triple neboli odstatočnou "záplatou" na prázdne miesto v srdci, ktoré zostalo po predaji Monstra 796 pred piatimi rokmi.

Preto som sa po predaji Triumph-a zaťal, že už nebudem ďalej vymýšľať a kúpim radšej niečo staršie, ale určite od Ducati, hoci za menej peňazí, aby bola rezerva na servis.

Keďže z "jogurtov" som už nejako vyrástol (hoci 748, alebo 749 by som z garáže určite nevyhadzoval ), zameral som sa na Monstre s tým, že som chcel to najjednoduchšie, čo sa dá zohnať, a to vzducháč dvojventil, ideálne teda S2R 800 (aj vďaka jednoramennej kyvke, s ktorou tá motorka vyzerá úžasne). Výber však nebol bohvieaký (konkrétne tri kusy) a ceny sa približovali, alebo aj prekračovali ceny prvých ročníkov 696-iek.

Vzhľadom na to som sa začal obzerať aj po 696-kách, jednu som bol aj pozrieť, ale nebolo to úplne ono, nepresvedčila ma, že ona by mala byť "tá pravá".

V rezerve zostal jeden kus S2R, ktorý sa mi z fotiek úplne nezdal (vyzeral príliš zachovalo), ale chcel som ho ísť pozrieť, keďže bol blízko. Naživo vyzeral rovnako ako na fotkách super, dovoz IT, ale žiadna domáca zlepenka sa nekonala. Cena bola primeraná stavu, hoci trochu nad môj "psychický" limit, keďže som rátal aj so servisom, ale nechal som si čas na rozmyslenie. Keďže to bolo neďaleko predajne Ducati, rozhodol som sa ísť poinformovať o cene servisu, nech viem, na čom som.

Ale priamo v servise pomedzi otázky prišla ponuka, akú bolo ťažké odmietnuť (keď ma presviedčala ešte aj manželka, že to určite musím zobrať! ), na červenú bezábéeskovú 796 s 38-tisíc kilometrami, síce pôvodom z Talianska, ale plnou servisnou históriou, po veľkom servise, s pár peknými doplnkami od LighTech a Rizomy a hlavne "aparatúrou" od pána Luigiho Termignoniho . A cenový rozdiel oproti spomínanej S2R nebol, v porovnaní s vekovým, až taký významný, takže aj môj "psychický" limit bol ihneď zlomený.

V podstate ešte v ten deň sme si "tľapli" a na druhý deň som si bol po ňu priamo v predajni. Opäť musím vyzdvihnúť skvelý prístup mechanika, vďaka ktorému som sa prvýkrát cítil, ako keby som si odvážal novú motorku a nie obyčajnú 7-ročnú jazdenku.

Chvíľu si na seba budeme zvykať, keďže predtým som na Monstra prechádzal zo "starej školy" (Duc748), takže tam to bol citeľný posun vpred a teraz to bolo z v podstate príjemného vychovaného trojvalca, čiže všetky zaužívané zvyky treba pomeniť naspäť. Ale teším sa na všetky spoločné kilometre. Cítim, že som sa vrátil tam, kde som pred piatimi rokmi skončil a tie bonusové doplnky beriem ako "odškodné" za tie roky čakania.

Tak po niečo vyše roku sa zmenila situácia a vzhľadom na nevyužitie išiel aj druhý Monster do sveta. Hľadám niečo, čomu nebude vadiť, že bude viac stáť v garáži, ako jazdiť.

Pavel_76
Pavel_76 napsal 21.03.18 v 09:59 10b.

Výkonu tak akorát že? A ta jednostranná kyvka je pecka.

vycurat_a_spat
vycurat_a_spat napsal 16.03.18 v 11:25 10b.

Ta kyvka

fsmoula
fsmoula napsal 01.08.17 v 14:46 10b.

Hezká

Figi25
Figi25 napsal 01.08.17 v 14:41 10b.

Ducati je Ducati

Figi25
Figi25 napsal 01.08.17 v 14:41

Pěkné popsané A myslím, že skvěla volba. Jednou jsem ji měl půjčenou a udělala na mě největší dojem.