Suzuki XF 650 Freewind (1999)

Vlastník Bodlinajb
Vloženo 24.11.2014
Aktualizováno 18.11.2017

Univerzální motorka je dobrá jak do lehčího terénu , tak na cestování.

Aprilia Pegaso 650: Nakonec jsem zvolil radši Suzuki než Aprilii, kvůli spolehlivosti. A Freewind byl za super cenu.
Honda NX 650 Dominator: Vzhledově starší moto, míň táhne a nebyl dostupný už s kuframa.

První dojmy - Hned jsem si s motkou rozuměl , pohodlný posez se širokým sedlem, jde hned za plynem a,krásně táhne od spodu je docela lehká a obratná. Moderní displej místo budíků včetně ukazatele paliva.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky nebo pohodáře na okresky.

Doplňky na motorce - Držáky kufrů, vyhřívané hefty.

Hledal jsem moto , které nahradí moji stařičkou ČZ 175 sport, z roku 1969. Otestoval jsem za poslední půl rok řadu různých motorek, abych zjistil co vlastně hledám. První testovaná byla Aprilia Pegaso z roku 92, hned se mi zalíbila motka i styl tzn univerzální motorka jak na silnici, tak do lehčího terénu. Měl jsem pocit že už je rozhodnuto, ale pro jistotu jsem zkusil ještě naháče Hondu Hornet 600 , Hondu Dominatora a Suzuki DR 650. Pak jsem měl jasno že chci motku jako je Pegaso , prostě cestovní enduro. Sem tam jsem zahlédl i inzerát na Freewinda ,který byl celkem chválený , ale proti Pegasu nebyl téměř žádný výběr , většinou jeden kus a hned byl pryč. Až jednou jsem jel do Brna s rodinou na nákupy a shodou okolností se objevil inzerát na Freewinda za dobrou cenu. Tak jsem zajel mrknout a bylo hned jasno. To je to co hledám. Složil jsem zálohu a za 2 dny ji odvezl na vozejku domů.
Nyní mám najeto asi jen 100km , převážně terén. Kvůli podzimnímu počasí jsem musel hned přezout na MItas E09 , protože na původnich E08 se nedalo na mokré trávě do kopce ani rozjet i když byly zánovní. Dcera se mnou na vyjíždce na Hondě MT80 s drapákama jela jak z praku a já jsem se potácel ze strany na stranu a ne ne kopec vyjet. S drapákem E09 to je pohoda, trhá drny . V terénu je lehko ovladatelná , ale na mokrém blátě už je znát větší váha a uklouzává uvidíme až dám na předek Mitas E07 jestli to bude lepší. Jinak startuje výborně , brzdy docela OK, cestování po silnici pohodlné. Po horších silnicích krásně žehlí nerovnosti. Tak už jen čekám na jaro.

Bodlinajb
Bodlinajb napsal 08.12.14 v 21:37

To Niama: zatím s ním nemám moc najeto, ale přijde mi pro holku s metrem šedesát těžší a vyšší. Přesto že je to jedna z nejlehčích a nejnižších motorek v 650kach, proto jsem ji kupoval, protože si dám rád i terén. Předchozí majitel ji chtěl nechat původně manželce a sám přejít na vstroma a nechal ji udělat nižší sedlo a prý na tom jela stejně jednou a pak už nechtěla. Právě kvůli váze a výšce. Pokud si zkrotila vstroma , tak Freewind by měl být v pohodě. Je lehčí asi o 30kg.

Niama
Niama napsal 08.12.14 v 11:43

Zatím proháním Hondu CBR 125 a uvažuji někam postoupit, Freewind je také ve výběru. Co myslíte, má holka něco přes metr šedesát a praxí na malorážce šanci s touhle mašinkou slušně jezdit? Trochu jsem taťkovi osahávala 650 V-stroma, ale přijde mi přeci jen trochu velký. Díky

Bodlinajb
Bodlinajb napsal 27.11.14 v 22:38

Díky za komenty.

-Jandys-
-Jandys- napsal 26.11.14 v 14:59 10b.

Slušná motorka za dobrý peníz,doveze kam má a bez reptání

lacerta82
lacerta82 napsal 26.11.14 v 06:01 10b.

dobrá volba ...po této z Brna jsem taky pokukoval. Mnoho najetých kilometrů v sedle s úsměvem na tváři