Honda FMX 650 (2005)

Vlastník H.H.
Vloženo 26.7.2014
Aktualizováno 11.9.2015

Vloženo: 19.06.2017, Uskutečněno: 19.06.2017, Stav tachometru: 9100 km, Zhlédnuto: 11x

Po ujetí prvních kilometrů jsem se rozhodl vyměnit raději olej, protože motorka dlouho nejezdila, ale také se blížil interval výměny na 9 tisících km. Olej jsem po přečtení různých názorů vybral Motorex Top Speed 4T a olejový filtr Hiflo HF 112. Výměnu oleje jsem udělal s bráchovou pomocí, byla to má první zkušenost s výměnou oleje v motorce. Předtím jsem měnil pouze ve starém Renaultu. Všechno šlo hladce, akorát jsem byl překvapen, kolik se tam oleje nakonec vešlo - a to jsem jej kontroloval a bylo mezi ryskami.

Na seřízení vůle ventilů jsem si sám netroufnul, a tak jsem to svěřil šikovnému mladému mechanikovi nedaleko Hradce. Rovněž jsem jej poprosil o vyčištění nádrže, jelikož občas blbě natejkal benzín, když jsem jel na rezervu. Byly tam nějaké drobné usazeniny a trošku rzi, protože motorka stála dlouho předchozímu majiteli v garáži. Ventily byly pouze jemně rozštelované, nádrž mechanik demontoval a prolil nějakým čistidlem. Vše bylo zas tak, jak má být.

• Servis

Nějaký ten kilometr od většího servisu už uběhl, takže nastal čas pár věcí vyměnit. Hlavě se jednalo o gufera přední vidlice, dále pak nové brzdové destičky (původní) + brzdovka, která tam byla opravdu dlouho, a také řet

Typ: Údržba
  • Renovace plastů

Již od koupě jsem měl naprasklý jeden z bočních plastů plus byly díky laděným výfukům trochu nešikovně upraveny plasty v místě, kde jsou výfuky uchyceny. Navíc byly některý plasty docela poškrábané a prostě už to prostě

Typ: Oprava
  • Teploměr oleje

Rozhodl jsem se přidat teploměr oleje, což je u vzduchem chlazenýho motoru bez jakýchkoliv budíků dost praktická věc. Navíc v černý barvě v kombinaci s chromem vypadá opravdu hezky. Krásně pak vidíte, kdy už můžete mo