Honda FMX 650 (2005)

Vlastník H.H.
Vloženo 26.7.2014
Aktualizováno 11.9.2015

Vloženo: 07.06.2017, Uskutečněno: 26.02.2012, Stav tachometru: 8524 km, Zhlédnuto: 7x

Po předešlé nezdařilé koupi v okolí Brna (motorka byla položená, což kupující neřekl ) jsme se tentokrát vydali pro FMXko do Prahy. Dal jsem si větší pozor na kvalitu fotek, aby byl stav motorky lépe vidět na první pohled. Motorka byla tentokrát v černé barvě měla mít najeto okolo 8500 km, takže měla být minimálně po technické stránce jako nová. Prodejce (2. majitel) předesílal jeden lehce prasklý plast, protože motorku nechtíc opřel špatně v garáži. Motorku kupoval od svého kamaráda, který přesedlal na silnější stroj. První majitel motorku trochu upravil - původní výfuky nahradily Leo Vince a koupil náhradní přední blatník, na němž si nechal udělat airbrush. K motorce byl navíc držák kufru a blástry Acerbis. Všechny tyto věci včetně původních výfuků mi prodávající přislíbil věnovat v rámci dohodnuté ceny. Motorka byla jinak v originálním stavu (řetězovka, původní přední pneu, zadní pneu byla již druhá), takže se mi koupě zamlouvala. Předchozí majitel FMX prodával, protože za něj přestával mít čas a potřeboval peníze na stavbu domu. Z toho důvodu mu motorka stála v garáži a měla tak málo najeto. Nutno říct, že to na motorce bylo znát. nánosy usazeného prachu a špíny na hůř dostupných místech, slabší baterka a nic moc svíčka. Motorku se mu podařilo navzdory dlouho nedobíjené baterce nastartovat, můj známý ji jel projet, zda je vše v pořádku, a když se vrátil, bylo rozhodnuto . Horší část teprve přišla. Na motorce jsem nemohl dojet domů, protože jsem jednak neměl řidičák, druhak motorka již neměla platné pojištění a v neposlední řadě byl konec února, takže celkem kosa . Motorku jsme naložili na vozejk a celou cestu z Prahy jsem ji očima jistil, aby někde v zatáčce nespadla . Cesta to byla nekonečná, ale vše dobře dopadlo.

• Servis

Nějaký ten kilometr od většího servisu už uběhl, takže nastal čas pár věcí vyměnit. Hlavě se jednalo o gufera přední vidlice, dále pak nové brzdové destičky (původní) + brzdovka, která tam byla opravdu dlouho, a také řet

Typ: Údržba
  • Renovace plastů

Již od koupě jsem měl naprasklý jeden z bočních plastů plus byly díky laděným výfukům trochu nešikovně upraveny plasty v místě, kde jsou výfuky uchyceny. Navíc byly některý plasty docela poškrábané a prostě už to prostě

Typ: Oprava
  • Teploměr oleje

Rozhodl jsem se přidat teploměr oleje, což je u vzduchem chlazenýho motoru bez jakýchkoliv budíků dost praktická věc. Navíc v černý barvě v kombinaci s chromem vypadá opravdu hezky. Krásně pak vidíte, kdy už můžete mo