Yamaha FZ1 Fazer (2011)

Vlastník Shibi
Vloženo 16.7.2014
Aktualizováno 1.6.2015

Z malého šestkového fazera hurá na pořádný litrový zvíře! fazer FZ1 je doma !

Yamaha FZ8 N/S: Měl jsem zájem o model s kapotáží tzv. FZ8S ale ten se ještě v bazarech moc neprodával. a když už tak za cenu nové moto.
Yamaha BT 1100 Bulldog: důvod neuveden

První dojmy - Pěkný "nahatý" bike s kapotáží upravený pro větší komfort při cestování a celkové ochraně proti větru mi padl hnedka do ruky. Oproti FZ6 robusnější vzhled, brzdy flekují na místě, motor čtyřhrnec 20-ti ventil se 150 koňmi? neskutečnej mazec! Po otočení plynem je znát, že motoru se prostě chce! :)

Motorku bych doporučil pro - Moto bych doporučil pro všechny co mají již něco najeto na slabších strojích a chtějí udělat krok o třídu výš. Ideální moto na cestování a občas si lehce sportovně zablbnout a dát tomu pořádně napít :)

Doplňky na motorce - zatím pouze padací protektory od RD moto, ale časem přibudou určitě další.

Po třech letech nastal čas na obnovení moto-parku, Hodně dobré zkušenosti s menší FZ6 mě nutily pro rozhodnutí u Fazerů ještě chvilku zůstat a pořídit něco novějšího. Výhrou byl již zmiňovananý litrový fázer, který se vyskytl v kapotované verzi, po které jsem koukal už delší dobu.

Zkušeností s moto zatím moc není, jelikož mám na moto zatím najeto cca 280km.
Stav tachometru při odjezdu domů od prodejce byl zánovních 5308 km.

Moto jsem zakoupil v době, když jsem ještě vlastnil v "garáži" již zmiňovanou FZ6 , tak jsem měl možnost tyto dvě moto trochu porovnat. Věkový rozdíl 7 let se na vývoji značně podepsal, hlavně na tlumičích, zpracování rámu, přístrojových ukazatelů, ale abych FZ6 jen nehanil, musím říct že oproti FZ1 r.v. 2011 v dnešní době uspor je ještě fz6 r.v.2004 pořádný kus podctivé motorky! viz. startovací přepínač na řídítkách nebo brýle předních tlumičů.

Na této moto jseme absolvovali s přítelkyní první jízdu ve dvou, motorka jako by si těch pár kilo navíc vůbec nevšimla. Spolujezdkyně si také nestěžovala, chválu jsem zaslechl na pohodlnější sedadlo a o hodně menší foukání při vyšších rychlostech což vede k našemu společnému záměru, cestovat, cestovat a zase cestovat :)

26.7. 2014 Namontovány padací slidery od RDmoto.
Ačkoliv padáky vypadaly po rozbalení krásně, montáž na moto zas až tak krásná nebyla. Eloxovaný kužel pro usazení padáku byl větší o 1,8mm na průměru než je otvor v rámu, a tak jsem zvolil cestu "kup a dodělej si sám" Na soustruhu byl průměr sražen a vše dopadlo dobře.

Shibi
Shibi napsal 29.07.14 v 19:58

Díky, díky

Bednas
Bednas napsal 23.07.14 v 16:31 10b.

Komar8888
Komar8888 napsal 23.07.14 v 16:01

Moc pěknej Fazer, ještě vyměnit ten výfuk a je za 10b

Medvědtigr
Medvědtigr napsal 20.07.14 v 07:57

Pěkný .Gratuluji

Janishka
Janishka napsal 17.07.14 v 21:21 10b.

Jako batuzku se mi zda jizda mnohem pohodlnejsi a lepsi, jak jiz bylo zmineno vyse. urcite to byla dobra investice!