Yamaha XJR 1300 (2002)

Vlastník Meduzac
Vloženo 2.4.2014
Aktualizováno 17.7.2014

Klasická, krásná, silná a spolehlivá motorka

První dojmy - Překvapení nad tím, jak snadno a rychle jsem si zvykl na její ovládání, polohu ovládacích prvků, stupaček a řídítek. Všechno mi během chvilky padlo do ruky. Je krásně těžká má motor "něžnýho bejka". :-)

Motorku bych doporučil pro - Univerzální motorka, kterou můžete pohodově vodit krajinou, ale má motor, brzdy a (s přimhouřením obou očí) i podvozek na to napumpovat jezdci adrenalin do žil.

Doplňky na motorce - Padáky, vyhřívané rukojeti, dva kufry, top case, MRA kouřové plexi s deflektorem (já vím, je to hnus, ale...)

Prostě se mi vždycky líbila. Chtěl jsem silnou, těžkou naked motorku. V současné době mám s touto motorkou najeto cca 8.000 km. Kupoval jsem ji připravenou na sezónu, po servisu, výměně náplní a seřízení. Po celou dobu provozu doplňuju pouze benzín, starám se o olej a pneu.
Motor je super, má obrovskou sílu a je mu v podstatě jedno, jaký převodový stupeň tlačí. V poslední době bych jen trochu přivítal větší výkonovou špičku, když občas podržím déle plyn. Aby to ale někdo nepochopil špatně - motorka jede jako čert, jen jsem si na to už asi zvykl. Spotřeba se pohybuje od 5,5 litrů při relaxu do 8,5 při tahání. Možná by byla i větší, ale nikdy jsem s ní nejel na krev nepřetržitě mezi tankováním.
K brzdám, které nejsou vybavené systémem ABS, nemám připomínky. Jen je "trochu hodně" potřeba naučit se při ostrém brzdění citlivěji šlapat tu zadní.
Mám model SP, takže stavitelný předek, vzadu Öhlins. Abych pravdu řekl, jezdím standardní nastavení, který neměním ani se spolujezdkyní (má jen pár kilo). Při normální jízdě nemám co vytknout, na ostřejší ježdění je trochu měkká a houpavá. Jak ale říkám, možná by pomohlo přitvrzení podvozku. V poslední době se začíná trochu sklápět do zatáčky, ale myslím, že to vyřeší nové pneu.
Motorku jsem koupil se třemi obřími kufry, takže na cestování je jako dělaná, pohodlná pro mě i spolujezdkyni. Ve městě s ní nemám problém jezdit, ale neljíp jí je na okreskách s kvalitním povrchem. Na dálnici se pravidelně pokouším řadit 6ku, kterou by motor ani necejtil.

Prachermon
Prachermon napsal 05.08.14 v 11:05

Cheche,
s řazením 6ky mám stejnou zkušenost po zakoupení

KTM990
KTM990 napsal 17.07.14 v 16:31 10b.

Krásná..., poslední velký krásný naháč

464646
464646 napsal 17.07.14 v 14:46

Co říct na tuhle velkoobjemovku .Přeji hodně pohodových km.Tak at se kola kroutí dál.10b.

Meduzac
Meduzac napsal 17.07.14 v 08:15

To Téjé : Ta "rachejtle" na vaše slavný vrtule v Alpách pořád čekala! Ale výlet to byl nádhernej. Už teď je pozdě začít plánovat další..

Téjé
Téjé napsal 15.07.14 v 20:42 10b.