Suzuki DL 650 V-Strom (2007)

Vlastník Losky
Vloženo 26.3.2014
Aktualizováno 19.4.2014

Jednoduchá, pohodlná, ideální kolem komína i na delší cestování a léty ověřené cenduro:)

Motorka koupena od FIRMA:Motohouse Pardubice (Chrudim IV) - Zkušenosti s prodejcem vesměs kladné. Žádné výtky nemám. Byli ochotní předvést jakoukoliv motorku, ikdyž museli vyndat dalších x ven, aby se k ní dostali:)

Kawasaki Versys 650: Viděl jsem ji předtím pouze na foto, naživo se mi zdála malá a více do sportovního stylu a na divočení, což já nevyhledávám.
Kawasaki Versys 650: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy byly, že je to veliké a dosti neohrabané, ale po první jízdě bylo jasno. Řídí se s lehkostí, má pěkný zvuk a relativně dobrou ochranu proti větru a příjemný zátah motoru, který na tento typ motorky je plně dostačující

Motorku bych doporučil pro - Těžko říct, asi pro všechny. Při mé výšce 176 cm je v pohodě a nemám problém dosáhnout na zem.

Doplňky na motorce - Blastery, centrální stojan, plexi MRA s deflektorem, padací rám Bartus, brašničky ewog, alarm, kufr Givi Maxia, brašny Givi EA100, zásuvka 12V, gumové patky na rámu, reflexní proužky na kolech

Po dovolené v roce 2012 a týdenním ježdění na 125 ccm skútru v zahraničí jsem už během dovolené přemýšlel nad tím, že musím něco pořídit. Začal jsem se utěšovat tím, že na občasné projetí mi 125 ccm bude stačit, tak u mě zaparkovala Honda PS125i s 10kw. Bohužel být tlačen ostatními auty před sebou mi nepřišlo moc bezpečné a tak jsem pořídil Hondu SH300, což je koncepce městského skútra s dravostí divoké šelmy. Bohužel ideální opravdu jen do města. Okresky bez plexi štítu byly tragické a tak šel opět z domu. No a pak už jsem si řekl, chce to něco cestovního a pohodlného. Takže na řadu přišla Honda FJS 600 Silver Wing, což je opravdu velký maxiskútr. Posez luxusní, zátah slušný, bohužel malá kola si vybraly daň v podobně bolesti zad, jelikož tyhle skútry na naše silnice nejsou a moc toho neodpruží:(
Začal jsem opět řešit co dál. První mi blesknul v hlavě V-Strom a záhy Versys 650. Ale nějak jsem se k motorce vrátit nechtěl, protože mi vyhovoval variátor, ale předjíždění s varcem bylo nic moc - nemožnost podřadit. Tak se pak objevil docela slušný kompromis moto x skútr v podobě Yamahy T-Max 500, 2008. Už jsem byl pro něj rozhodlej, ale po zvážení, kolik ta hračka stojí a co by za to mohlo být jiného jsem nakonec od koupi upustil a sžil se s tím, že si Silvera ještě jednu sezónu nechám.
Po týdnu to bylo jinak a jel jsem omrknout Versyse v krásné zelené metle. Bohužel byl těžce dobit chováním předchozího majitele a tak jsem ho zavrhl ihned. Ještě byl k nabídce černý, který vypadal jako když vyjel z linky, ale prostě mi to nějak vzhledově nesedlo, když jsem zahlídl tmavě šedého stromečka. Smutný z toho, že nevím co dělat jsem odjel domů a druhý den jsem si stromečka rezervoval a za týden byl doma:)
První jízdy prostě super a vůbec nechápu, proč jsem lezl do skútrů. Pohodlí úplně někde jinde a hlavně motorka má koule:)
Zatím najeto něco přes 200 km, tak nejde hodnotit, ale spotřeba mě udivuje. Zatím to odpovídá asi 4,5L. Trošku mě trápí pouze to, že moto nemá z výroby ukazatel zařazené rychlosti, protože při malých zkušenostech s moto mi dost často příjde nepříjemné kopání při podřazení u V2, kdy přesně nevím, co tam mám za rychlost.
Moto je z Itálie, najeto 30 000 km. Po kontrole jedním machrem na V-Stromy mě utěšil, že moto vypadá opravdu zachovale a stav odpovídá km. Takže následovala koupě oleje Motul, filtru KN a chladící kapaliny Motorex. Vzduchový filtr někdo dával nový, protože by se z něj dalo jíst. Originální padací rám jsem prodal a objednal u Bartuse pořádný a funkční včetně bočních brašniček. Plexi origo jsem vyměnil za plexi MRA s deflektorem, které je opravdu lepší. Dále následovala koupě jednoho z nejlepších motoalarmů a ještě chci koupit držák navigace s odpružením a počítám, že do května mám vybráno.
Do budoucna chci ještě koupit kryt motoru a držáky bočních kufrů a asi ukazatel zařazené rychlosti Gipro, reflexní proužky na ráfky a šedá sklíčka blikačů.

Pima
Pima napsal 21.02.15 v 08:53

Super motorkoka i výběr. Letos jsem namontoval držáky kufrů a těším se na sezonu. Jen se chci optat kde se dají sehnat gumové patky na rám???

Želva_2
Želva_2 napsal 10.02.15 v 23:41

Designově pěkná, motor spolehlivý (zkušenost s SV 650). Tak ať to frčí i letos!

Ondyk
Ondyk napsal 28.11.14 v 09:29 10b.

Pěkná mašina

Petr_TA
Petr_TA napsal 17.04.14 v 22:16 10b.

Dobrá volba
Moooc pěknej kousek
10b

oldy
oldy napsal 07.04.14 v 18:01

Nejlepší kompromis. Ještě pár "výzdob" a nebude mít chybu. Vynikající volba a asi i dobrý kup.