Aprilia Pegaso 650 (2000)

Vlastník Woky
Vloženo 31.10.2013
Aktualizováno 1.10.2015

Lehká hravá, tak trošku špagety vestern. Po druhé =)

První dojmy - Jelikož jsem jí už mněl tak se žádný první dojmy nekonaly

Obecně

MŮJ NEJVĚTŠÍ STRACH JE , ŽE KDYŽ ZEMŘU , TAK MOJE RODINA PRODÁ MOTORKU ZA CENU , ZA KTEROU JSEM JIM ŘEKL , ŽE JSEM JÍ KOUPIL

Univerzálnost, lehká ovladatelnost a velký výkon předurčují Pegaso pro denní použití v městském provozu stejně jako víkendové cestování po silnicích i lesních a polních cestách. Svými vlastnostmi je rovněž ideálním motocyklem pro začátečníky, kteří teprve objevují krásu jedné stopy. Vyniká spolehlivostí, nenáročnou údržbou a nízkými provozními náklady.

Jízdní vlastnosti:

Příjemný vzpřímený posez neunavuje ani při dlouhých cestách, široká řidítka umožňují dobrou manipulaci a řízení stroje při všech rychlostech.

Podvozek si poradí i s větší jámou na silnici. U zadního centrálu by se hodilo štelování, při jízdě ve dvou a plně naloženém stroji mám občas pocit, že už nestíhá. Jízdu po českých rozbytých okreskách zvládá Pego bravurně, při delších cestách a přejezdech po dálnici se dá držet tempo kolem 130km/h. Motor udržuje přijatelné otáčky a má ještě rezervu na zrychleni. Po obuti lepivějších pneu není problém s Pegasem i trochu pozávodit a poklopit.

Rám se v náklonech nekroutí a podvozek drží dobře stopu. Široká řidítka výborně umožňují použít obrácený smysl řízení. Není pak problém brousit pneu téměř do konce dezénu. Z terénu mám zkušenosti akorát na šotolině. Ta Pegasu (narozdíl od jezdce a pneu) nečiní žádný problém.

Brzdy:
-Pego jsem koupil s pancéřovanými hadicemi. Přední brzda funguje excelentně a nevadne ani při prudkém čki dlouhém brždění. Zadní brzda se podle mě nedostatečně chladí a přehřívá se. Kapalina se rychle znehodnotí a brzda pak spatně brzdí. Osvědčilo se mi jednou za rok kapalinu vyměnit, pak to funguje a není problém kolo zablokovat i ve vyšších rychlostech.

Světla:
-Moc často v noci nejezdím, ale párkrát už na to došlo. Dálková světla jsou ok. Klopená jsou horší, mají malý světelný výkon a pokud třeba narazíte na tmavý nebo mokrý asfalt, nedokážou ho dostatečně osvítit.

Ochrana:
-Vcelku širší kapotáž poskytuje celkem dobrou ochranu proti větru dešti. Výborné jsou kryty na řidítkách, při dešti a nižších teplotách jsou k nezaplaceni. Přední štítek funguje také obstojně, do 120 km/h zvedá vzduch do úrovně helmy. Pro vyšší jezdce je možnost vyměnit ho za prodloužený.

kapalinou chlazený 4 dobý 5 ventilů 1 válcový stojatý motor
DOHC
motormanagement sekundární systém čištění spalin
Zdvihový objem: 652 cm3
Vrtání x zdvih: 100 x 83 mm
Kompresní poměr: 9,1:1
Max. výkon: 48 k (35 KW) 6000 (ot/min)
Max. točivý moment: 58 Nm 4500 (ot/min)
Plnění motoru: karburátor
převodovka: 5ti stupňová
spojky: mechanicky ovládaná
mokrá skříň vícelamelová
primární převod: řetězem
typ pohonu: řetěz s O-kroužky
Rám: ocelový trubkový
odpružení předního kola: Marzocchi teleskopická vidlice, 45 mm
rozměr duše zadní odpružení: monoshock nastavitelná
nastavitelné přepětí
odskok a útlum dráhy odpružení: 175/165 mm závěs / stopa: 28,4°/111 mm rozvor: 1480 mm
Brzdy vpředu: 300 mm jednoduchá kotouč, 2 pístkový Brembo třmen
Brzdy vzadu: 240 mm plovoucí kotouč plovoucí
1 pístkový třmen Přední pneumatika: 100/90 19
Zadní kola: 140/70 17
výška sedla: 817 mm kapacita palivové nádrže: 21,0 l (rezerva: 4,5 l) suchá hmotnost: 200 kg celková hmotnost: 220 kg

Co plánuji za úpravy
Navigaci -Mám pouze provizorní v mobilu
- Vyhřívané hefty -Přídavná světla
-Zásuvka 12V -Mám na řidítkách ještě mám v plánu jednu pod sedačkou
Vysoké plexi
-Centrální stojan Co dodat ? Mám jí rád

Pápota
Pápota napsal 16.07.18 v 10:18 8b.

Faki
Faki napsal 26.10.17 v 15:45 10b.

Ahoj. Moto moc pěkná. Kde jsi sehnal tak super padáky? Taky bych takové rád. Poradíš?

MiKas004
MiKas004 napsal 18.03.17 v 19:30 10b.

Pěkná. Přeji mnoho šťastných kilometrů. 10b

Maroš2811
Maroš2811 napsal 31.01.16 v 13:05 10b.

Veľa štastných km prajem...

SimiCZ
SimiCZ napsal 06.10.15 v 20:24 10b.

Velmi slušná recenze.