Yamaha XVS 125 DragStar (2000)

Vlastník Zayl
Vloženo 13.10.2013
Aktualizováno 21.10.2013

Chopper s menším objemem, ale vzhledem větší motorky.

Motorka koupena od JirkaMetal (Frýdek-Místek) - Bezproblémový obchod s pohodovým člověkem :-)

Yamaha XV 125 Virago: důvod neuveden
Honda CA 125 Rebel: důvod neuveden

První dojmy - Poprvé jsem seděl na chopperu a mile překvapilo pohodlí jak při nasedání (díky nízkému posedu), tak při jízdě. Zvuk má krásný, ale pravda, že nebyl tak hlasitý, jako zrovna okolo projíždějící silnější chopper :-D

Doplňky na motorce - Padáky, předkopy, brašny, třásně, opěrka, plexi, plotna a mnoho dalšího

Vždycky se mi líbily choppery - krásný zvuk, líbivý vzhled a lidi si jízdu očividně užívali.
Jakmile jsem se přestěhoval a k bytu dostal i garáž, nebylo co řešit - přihlásit na autoškolu, honem odjezdit 13,5 hodiny, zmáknout testy a pak už jen čekat na nový řidičák. Mezitím se poohlížet po případném stroji, který do prázdné garáže zaparkuji.
Při pročítání místních fór jsem usoudil, že vhodným strojem na naučení a nízkou cenou jsou choppery se 125ccm. Nejprve mi padl do oka Rebel od Hondy, ale nebyly v nejbližším okolí žádný a jezdit omrknout motorku přes půl republiky se mi úplně nechtělo. Následoval krátký zájem o značky Daelim a Yuki, který přebily rady ohledně spolehlivosti motorů a případných značkových servisů.
Rozhodl jsem se, že když Rebel není a vhodná alternativa taky ne, musel jsem jít k vyšší ceně. Tam už jsem objevil Virago a DragStar od Yamahy a představy hned nabyly reálnějších podob
Cena byla téměř totožná, tak jsem se spíš řídil citem a napsal Jirkovi z Frýdku-Místku, jak to je s jeho DragStarem. Podle motodeníků jsem narazil na zkušeného člověka, co má už něco za sebou a neprodává motorku jen kvůli vidině peněz. Slovo dalo slovo a brzy jsem frčel autem do FM na obhlídku terénu. Nemýlil jsem se a motorka vypadala ještě mnohem lépe než na fotkách. Označení "rodinný mazlík" a důvod prodeje "škoda, aby stála jen v garáži" jsou více než pravdivé. Motorka v perfektním stavu jak po vzhledové stránce, navíc plně vybavená, tak i po technické stránce - což kurňa musela být, když měl Jirka takové peklo při STK o dva měsíce dříve, jak psal do deníku a prošla.
Už chybělo jen sehnat dohromady chechtáky a ještě v neděli toho stejného týdne fičela ke mně domů do garáže

Takže teď jen čekám na víkend a doufám v hezké počasí a pojedu ji trochu protáhnout kola do Beskyd.

Felix22
Felix22 napsal 11.07.15 v 22:03 10b.

za 10

Micky
Micky napsal 04.03.14 v 20:08 7b.

rici07
rici07 napsal 22.10.13 v 19:25

Leskne se jak psí kulky Pěkný stroj A kdyby jirka škemral tak ho svez Samozřejmě plný počet

shumi-p
shumi-p napsal 20.10.13 v 08:49 10b.

Jak jinak než 10b.

DIESEL1100
DIESEL1100 napsal 18.10.13 v 23:01 10b.

Jasných deset
Ps: třeba se přidáš k našim vyjížďkám