Babetta 228 (1971)

Vlastník Babettista
Vloženo 23.9.2013
Aktualizováno 23.9.2013

tato motorka bude použita na náhradní díly

První dojmy - zachovalý kousek, historická raritka, jel jsem pro ní přes celou ČR

Sehnat náhradní díly na Babettu 228 je dnes takřka nemožné. Sám jsem se o tom přesvědčil, kdy po intenzivním hledání na internetu, podáváním inzerátů typu koupím všude možně a kontaktováním ověřených lidí, co kšeftují s ND, se mi za celý měsíc nikdo neozval a nenabídl ani jeden díl na prodej.

Bylo jasné, že takhle by renovace moji zelené 228čky trvala roky, tak jsem se rozhodl, že koupím při nejbližší příležitosti ještě jednu na náhradní díly a budu mít po starostech.

Pečlivě jsem každý den monitoroval všechy inzerentní servery, tu a tam se objevovaly nabídky totálních vraků za nekřesťanské peníze, až jsem za měsíc narazil na tento kousek celkem za přijatelnou cenu (cca 5tis) za nepojízdný kousek s několika mouchami na vyřešení.

Jsem už asi třetí majitel, protože předchozí majitel si koupil Babettu od předchozího a nějak se nedostal k zprovoznění, tak mi ji prodal tak, jak ji kdysi koupil. Ten první majitel zprznil Babettu novým lakem nanášeným štetcem a ráfky s bubny vytunil stříbřenkou, ale důležité je, že na Babettě chybí jen páčka dekompresoru a palivový kohout, jinak je kompletní a úplně s minimem ťukanců.

Srdce mé hned zaplesalo, jakmile jsem spatřil pod plechovým krytem Tranzimo, výfuk bez ťukance (stačí nechat jen pochromovat), koncovka výfuku jak nová a sedlo kožené širší typ celkem zachovalé. Už jen kvůli těmto dílům se koupě vyplatila, protože tohle sehnat je nadlidské umění. Babetta 228 je raritnější než Stadion S11 či S22, kterých je všude plno.

Možná někdo namítne, že je škoda tento stroj rozebrat na ND, já si ale myslím, že bude lepší, když bude v ČR jezdit jedna 228čka příštích 50let, ne-li déle a bude reprezentovat zašlou slávu Povážských strojíren.

Pendis
Pendis napsal 03.05.17 v 18:16 5b.

Zdravím stále rozprodavas babettku jestli ano mel bych zájem o nějaké díly 😊

Janko013
Janko013 napsal 12.01.15 v 15:52

mám ji doma taky výborný to stroj

Kapustnak85
Kapustnak85 napsal 02.11.13 v 16:30 10b.

najraritnejší najkrajší typ babetty aký kedy bol vyrobený... a toto je nádherný kus... tiež máme 228ičku na povale, chcem ju renovovať teraz v zime, len škoda že nie sú na nej pôvodné kolesá a lak... :( dávam 10b bez debaty