Babetta 210 (1988)

Vlastník Koles
Vloženo 9.8.2013
Aktualizováno 29.4.2014

ZVL Kolárovo 210 - Full HD. I kluci z RedBullu se přišli podívat.

První dojmy - Psát o prvních dojmech se vůbec nedá, protože jízda je takový zážitek který se slovy nedají vyjádřit. To se prostě musí zažít. Doporučuji každému co má pro strach uděláno.

Doplňky na motorce -

Babettu mám rád ,protože je to kultovní moped naší země a 80 let. Je to už čtvrtý kousek a tak jsem se rozhodl že bude poslední a proto ten nejvíc vymazlený.

Jak je dobře známo každý stroj by měl byt 100% jak po jízdní stránce tak i po stránce motorové. U babetty to platí dvojnásob, jinak si člověk pořádně protáhne tělo.
Musím napsat že jsem opravdu nic nevynechal, spíš ještě potuploval.

Motor má novou ojnici ložiska a gufera. Na doporučení kamarádů od MotoGašek byly v převodovce dány distanční kroužky. Dal jsem i nové spojky včetně té těžké, ovšem už neoriginální a tak to dalo dost práce než si dokonale sedly. Teď babetta řadí jak má, a dvojka v záběru vydrží pěkně dlouho i přes to že mám ve předu daný čtrnácti zub. Musím říct že upřednostňuji klasiku takže jsem ponechal indučku řádně vyleštěnou.

Rám je opět v komaxitu a to z jednoho prostého důvodu. Nehrozí že by se někdy odloupl nebo snad zedřel hlavně okolo napínáku řetězu. Nová jsou ložiska řízení a přední teleskopy jsou třikrát uložené v silonu. Kde jsem se opravdu vyřádil jsou hliníkové díly. Vše je vyleštěno do úplného lesku. Byla to nekonečná práce, ale výsledek stojí za to. Po zkušenosti s pozinkováním, kde už vím co a jak padla volba na chrom. Takže co je kovové a dalo se od dělat je v chromu.

Barvu jsem dlouho vybíral a rozhodl se pro odstín Oktavia RS. Klasicky je dán plnič a pak barva se třemi vrstvy laku. Trochu jsem si pohrál s nádrží a zatmelil jsem nepěkně vypadající spodní svár, a teď je parádně hladká. Tady se musím pozastavit a doporučit všem nechlastejte u stříkání nádrže pivo nebo to dobře nedopadne, tak trochu se to utrhlo. Stálo mě to další 600,- navíc. Malé díly jako jsou blatníky na babettě a tomu podobné, lakuji pouze sprejem. Není zas tak úplně pravda že je to dražší než pistole. Hlavní výhodu spatřuji v tom že sprej nedělá bordel a lze stříkat i v malém prostoru a nemáte prach v laku. Je mi vytýkáno že lakuji i plasty které jsou černé, ale na druhou stranu si babettu dělám podle sebe a není nutno hledět na pravidla, a zas taková vzácnost to není.

Po zkušenostech z minulých renovací mám dvě vylepšení. Upravil jsem řídítka a to tak že je roztáhnu do stran, a tím si vylepším lepší držení. Elektriku mám schovanou uvnitř řídítek, aby nenarušovala jejich lesk a taky mě vadila ta páska kterou jsem používal. Druhá úprava je nachromovaná krytka žárovky v parabole světla, zlepšuje to již tak mizernou svítivost babetty.

Renovace babetty na takové úrovni svou úlohu splnila naprosto dokonale. Lidé se zastavují ptají se na datum výroby a už se holka i fotila. Takže můžu napsat dělá mi to velkou radost.

Na závěr slibuji že je to poslední kousek od ZVL Kolárovo. A velké poděkování MotoGašek za naprosto dokonalý sortiment zboží a pučení leštičky na hliník. Kluci fakt moc díky..

bimek
bimek napsal 21.02.17 v 14:51 10b.

Náááádhera. Pokud bych se aspoň na 50% přiblížil s tou svou, tak budu šťastný.

calex
calex napsal 31.12.16 v 11:32 10b.

Jj, modrá je modrá...moje řeč...! Moc suprová bába!

neomega
neomega napsal 19.09.14 v 17:49

Koukám pán je taky hračička a megaloman jako já, s tí rozdílem, že já ujíždím na Staďákách a mám jich pět. Krásná povedená renovace, je z toho vidět i cítit vztah k čadikolům. Samozřejmě uděluji 10b a přeji hodně úspěchů v dalších renovacích (nikdy neříkej že už je poslední, protože pak se ti nevejdou do garáže). Díky za body a komentář

giom
giom napsal 07.07.14 v 18:28

Tak to jen zírám. My koupili Babetu teprve teď v sobotu a pokud bych se i jen vzdáleně chtěl přiblížit...tak to asi určitě nedáme
Pěkná, móc pěkná - 10b

kokoska50