BMW R 1100 GS (1999)

Vlastník jirk123
Vloženo 5.4.2013
Aktualizováno 19.11.2013

BMW r1100 gs na cesty i necesty, konečně s někým sdílím životní cestu. Vyjel jsem a nevím kdy se vrátím.

Yamaha XT 660Z Tenere: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy byly rozpačité, chtěl jsem něco jiného a ted bych ji nevyměnil. Jízda po silnici skvělá, krásně se skládá, podvozek OK a když má člověk kufry na dovolenou autem nepojede. Spotřeba do 6 l. průjezdnost obrovská a pohodlná. Tahle motorka je kovadlina.

Doplňky na motorce - Padací rám, držáky kufrů, Alu kufry 32 l, 38 l, výstuha převodovky, doraz řízení, mřížka světla a chladiče, rozšíření stupaček, panel nad budíky, zvýšení plexy, přídavná světla. 2013 přední maska hlavní světlomety, kryt potenciometru, KN filter,kratší zobák, Remus výfuk, kratší blatník

Píše se 12 listopad 2012 a právě navštivuji kamaráda Radka. Stojíme v garaži pokuřujem a já oblézám Kalahary Yellow BMW r1100gs. delší dobu přemýšlím nad motorkou. V hlavě se mi honí YAMAHA Tenere xtz 660 a osvědšená klasika Afriva twin. Od téhle chvíle i hrošík, motorka velka, robusní, takovej kus železa stojícíl u Radka v garaži. najeto 67 000 km, r.v. 1999, dovoz z BMW Italie, a to nejlepší...cena 78 000 Kč Padací rám, držáky kufrů, minimální oděrky, bohužel bez ABS. Barva se mi vůbec nelíbí (zamiloval jsem si ji až později).
Tak si ji projedeme, usedám na hrošíka trochu s obavami, ta motorka vypada fakt obrovsky, tu než složím v zatáčce.. pomyslel jsem si a vyrazil. Převodovka je hlučnější, ale ty kyla nejsou vůbec znát, mašina se vodí jako kotátko, jen doštelovat tlumení na moji váhu. Nakonec jsem ze sedla slezl skoro po hodině a půl a to díky strašné zimě a tmě.. doma jsem proseděl hodiny na PC čtením různých forum, recenzí a hodnocení uživatelů.. Jak jsem se rozhodl je asi uplně jasné. Za týden jsem si ji přivezl domů.
Doma to bylo překvapení pro všechny, ale vichřici jsem přežil :D. Hned jsem vlétl do lesa na louky a pole. Čekal jsem to horší, takže příjemně překvapený z vodění motrky, podvozek je dostačující. Kdyby tam byl ještě pořádnej špunt tak je to zase o něčem jiném..najel jsem zatím jen cca 600 km ale počasí k tomu moc nebylo. Zatím sbírám zkušenosti, tak uvidim až s počasím. V planu jsou Krkonoše, Vranovská přehrada, Francie a snad vyjde i na Stelvio..

Radus88
Radus88 napsal 06.10.15 v 09:56 10b.

super stroj.-)

Petr_TA napsal 19.11.13 v 19:17

Parádní strojovna
10b

Jardas444
Jardas444 napsal 19.11.13 v 18:50 10b.

Moc hezký "Hroch" a dobrá volba.Přeji mnoho pohodových kilometrů v sedle .Jasných 10b.

poletucha
poletucha napsal 08.09.13 v 17:51 10b.

Za mně 10b. Je to krásná a hlavně dobrá mašina, která tě doveze třeba na kraj světa