Aprilia Pegaso 650 (1997)

Vlastník JohnsonL
Vloženo 29.3.2013
Aktualizováno 29.3.2013

Krásná italská motorka na cesty - necesty.

První dojmy - Pohodová motorka, která se nebojí i nějakého toho terénu. Bezproblémů zvládá silnici, polňačky i nějaký ten lehčí terém. Na trial to sice není, ale dobře zařádit se na ní dá. Trochu pokulhává při jízdě ve dvou, ale jinak pro začínajícího jezdce na větších kubaturách ideální.

Motorku bych doporučil pro - Začínající jezdce silnějších kubatur.

Doplňky na motorce - Kufr

Tuto moto jsem koupil v září 2011. Po několika silničkách ( např. Honda VTR 1000 ) a cesťácích ( např. Suzuki Bandit 1200 S ) to bylo mé první endurko. Nechtěl jsem hned skákat do veliké kubatury a proto Aprília Pegaso 650 s 37 kW mi připadala jako dobrá volba. Jízdní vlastnosti této motky jsou fajn i když oproti mému novému stroji Honda V 1000 Varadero ( které jsem mimochodem koupil na základě skvělých zkušeností s touto motorkou ) některé vlastnosti trochu pokulhávají. Jízdní vlastnosti dobré, je to jednoválec a vibrace jsou docela znát. Zase pro někoho kdo má rád vrňěňí v rozkroku by to bylo fajn Brzdy, ... jeden přední kotouč si s motkou v pohodě poradí, ale absence ABS je znát. Zadní brzda dobrá, ale spíš jen na krizové brždění. Zadní kyvka se dá na rozdíl od mladšího pegáska nastavit předpětí tlumiče a toto jsem hojně využíval. Ovladatelnost výborná, pégo se dá krásně povodit. Se spolujezdcem je to už trochu horší. Díky nízké nosnosti to není vhodná motorka na delší cestování s baťůžkem a nějakou tou batožinou. Po delší době už jsem nevěděl jak si mám sednout a tak jsem raději stál. Spotřeba ( verze karburátor ) při pohodové jízdě cca 6 litrů. Poruch jsem na motce už pár měl, ale zase to není žádná mladice tak se s něčím takovým počítá. Zadní brzdová hadice 1650.- u Aprília Praha a není ani pancéřovaná, přetěsnění vidlí, gufero na hřídelce hnacího kola a startér který je asi největší problém. Jinak se motorka dá využít téměř všude vyjma těžkého terénu a dlouhého cestování.

Woky
Woky napsal 25.10.13 v 15:05 10b.

Moc pěkný čtení, Jinak taky jsem mněl pegynu. A zřejmně se kní budu vracet . Jo a máš to za 1O Bodů

hruso25
hruso25 napsal 29.03.13 v 16:16 10b.

Pegaso je kráska a je stvorená na cesty okolo komína.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 29.03.13 v 13:50 10b.

pěknej kousek ta Aprilia gratulejšn