KTM Duke 125 (2011)

Vlastník Duke125
Vloženo 26.3.2013
Aktualizováno 28.3.2013

Motocykl jsem kupoval v srpnu roku 2011 z obchodu shiva KTM která se nachází v Praze.

Yamaha YZF-R125: Byla drahá
Aprilia RS 125: Velká cena
Yamaha WR 125X: Byla moc vysoká
Honda CBR 125R: Moc se mi nelíbila

První dojmy - Byl teplý letní den a všude byly slyšet motory vytočené k omezovači, měl jsem již řidičák a tak jsme se jely podívat do obchodu ktm kde měly vystavené asi 4 Duky 125. Nejdřív jsem si sedl a posez nebyl špatný a sedlo nebylo ani nízko ani vysoko poté mi dovolil prodavač ktm si jí nastartovat a už jsem věděl že tajtu motorku chci.

Doplňky na motorce - Na moto jsem chtěl dávat laděný výfuk, ale odradila mě vysoká cena s originálem to jezdí taky, a peníze jsem investoval do něčeho jiného.Jediný doplněk co je na motorce tak jsou doplňkové plasty který si může každý zakoupit a není to žádná limitovaná edice jak jse sní každý chvástá.

Motorka jse mi nejdříve moc nezamlouvala. Ale už jsem měl řidičák a chtěl jsem na něčem jezdit, ikdyž se motorkářská sezona uchylovala ke konci.Když jsem hledal motorku tak jsme projezdily mnoho prodejen a seděl jsem hodně dlouho u internetu pročítal prospekty a pořád jsem nevěděl kterou protože 125 je v české republice opravdu hodně od silničních po krosky 4t i 2t, ja jsem chtěl nejdříve dvoutakt ale když jsem se svezl na 4t tak jsem kuli vědší nenáročnosti volil ten. Hledal jsem a hledal a narazil jsem na KTM Duke 125, hledal jsem inzeráty a žádná starší v té době nebyla, protože ještě žádné starší nebyly tak jsem volil novou. Den předtím jsem se na ní byl podívat a už jsem dával zálohu druhý den jsem si pro ní jel. V noci jsem ani spát nemohl jak jsem se těšil že konečně budu moct legálně na silnici. Bylo už skoro odpoledne když jsem si jí v obchodě přebíral a platil za ní. Když jsem na ní jel domu tak jsem si řikal ať ta cesta snad nikdy neskončí. Jen co jsem si jí přivezl do garáže tak jsem se jen napil, a šel jsem jezdit dál. Dnes mám na motorce najety již 4ti km a mám za sebou pár chvil v servisu KTM. Na prvním tis km jsem byl na garanční prohlídce na výměně oleje olejového filtru a kontrole ventilů. Z ceny jsem byl celkem ohromen co jsem platil byl jsem v servisu v Mladé boleslavi a řekl bych že je to nejdražší servis v čr. Proto tet jezdím jinám ikdyž to je delší cesta stejně ušetřím přez 1500kč kromě ceny servisů je moto skvělé, akorát by chtělo přidat do motoru o pár koní více. Ale na motor 125 je to dostačující na duku jsem moc dlouhých tras ještě nejel ale na ježdění je to skvělá motorka která mě ještě ani jednou nikde nenechala a snad ani nenechá. Brzdy jsou velice kvalitní značky brembo a po smáčknutí brzdové páčky o sobě dají rychle vědět. Podvozek je jako dělaný na české silnice není ani moc tvrdý ale zato je velice pevný. Tato motorka je spíše pro jednoho ale jezdit ve dvou se na ní dá akorát nevim jaké by to bylo při vědší vzdálenosti. Úložný prostor pod sedlem je hodně malý, sotva jsem tam narval moto lékárničku spotřeba se pohybuje podle stylu jízdy, já jezdím něco lehce přez 3 litry. Ikdyž to je motorka hlavně na silnici tak nemá problém s nějakou polní cestou nebo nějakýmy hrbolky.

Nick86
Nick86 napsal 30.03.13 v 00:45 10b.

fujtajblhnus

Machy07
Machy07 napsal 29.03.13 v 19:34 10b.

Jedna z nejhezčích 125 fakt paráda

cita29
cita29 napsal 28.03.13 v 17:14

Krásnej Duke tak ať jezdí

Neo
Neo napsal 28.03.13 v 14:16 4b.

motorka asi dobrá, nic jsem se nedozvěděl, číst to nejde, resp. někdo si to po sobě ani nepřečetl, sorry

deltoro5784
deltoro5784 napsal 28.03.13 v 13:46 5b.

Ty vole napísať celú recenziu jednou vetou z toho by nejeden odpadnul