KTM Duke 125 (2011)

Vlastník Helca9
Vloženo 18.2.2015
Aktualizováno 18.2.2015

Původně motorka bráchy zůstala nakonec mně. Na stopětadvácu docela dobře jela. Po této motorce jsem byla rozhodnutá, že jako další bude duke 390 :)

Motorka koupena od KTM Púchov

První dojmy - Tak první dojmy... brácha mi ji pujčil v době, kdy jsem dělala řidičák a prakticky neznala jinou motorku než ybr 125, které sotva jelo (taky instruktor něco váží :D). Bylo to něco uplně jiného. duke mě oslovil tím, jak krásně šel za plynem a svezení na něm byla radost. Taky design se KTMce moc povedl a tento prcek vůbec nevypadal jako motorka pro 16ti leté. Nebýt nálepky 125 na nádrži, řekl by člověk, že je to něco silnějšího. Dokonce i zvuk má hodně podobný jako větší ségra, takže se tváří jako dospělá motorka.

Motorku bych doporučil pro - Pro mladé, kteří si chtějí užít trošku srandy na motorce. Pro ty, co na to mají. A hlavně pro ty, kterým záleží taky na designu motorky :)

Doplňky na motorce - laděný výfuk od KTM

KTM byla jasná volba, protože v tu dobu byla naše garáž naplněná terénními KTM, tak jsme to chtěli sjednotit :)
V roce 2011 to byla novinka, která slibovala hodně zábavy. Pořídili jsme ji v září a do konce sezony na ní brácha najezdil několik tisíc km po okolí. Měl ji hlavně na jízdu do školy a na toulání po venku. Někdy před prázdninami 2012 jel brácha ze školy a při jízdě do kopce to v motoru jenom zarachotilo a bylo po motoru. Pokud vím, tak ojnice rozmlátila motor. Následovala reklamace a servis. Inženýři z KTM se předvedli. Naše motorka dostala zbrusu nový motor a tentokrát měl brácha zákaz jezdit na ní. Přišla řada na mě. S čerstvým řidičákem a natěšená. Nejdřív ji hezky zajet a pak už si ji občas mohl pujčit i brácha. Když jsem ji zajela, rozhodli jsme se s taťkou, že si uděláme výlet. Takovou motodovolenou. Jeli jsme jenom my dva. Já na DUKOVI a on na XT 660 R. Původně jsme si chtěli projet Chorvatsko, ale nedalo nám to a zamířili jsme i do Černé Hory. DUKE to všechno s přehledem bez sebemenších problémů zvládnul. Takže pokud si myslíte, že je to motorka pouze na blbnutí, jste na omylu. Delší cesta se na ní dá zajet jak nic :) náš rekord za den s ohledem na malý obsah mé moto byl 945 km z Chorvatska domů. Potom už jsem na něm jezdila jen do školy.
O rok později šel DUKE do rukou nového majitele. Doufám, že slouží stejně tak dobře, jako mně. :)

Bobin4
Bobin4 napsal 18.02.15 v 21:31 10b.

Pěkná Jenom ty zelený doplňky/nálepky se mi docela příčí ,ale 100 lidí 100 chutí