Jawa 250/592 panelka (1972)

Vlastník Bullshit
Vloženo 18.11.2012
Aktualizováno 18.11.2012

Moje první "velká" motorka. Koupil jsem jí v roce 1997 v pojízdné stavu. Byla to taková splácanina, ale z největší části to byla poslední panelka - typ 592.

První dojmy - Na svoji dobu to pro mě bylo "dělo". Trošku jsem ji poupravil, vytáhnul píšťaly z výfuků, místo vzduchového filtru jen kousek plátna, aby mi tam nevletěla moucha a jehlu na poslední zářez... to byl nářez :-) kdejaká třiapůle zůstávala pozadu.

Doplňky na motorce - Jedinej doplněk byla až na pár samolepek moje maličkost

Vybral jsem si ji, protože panelka je podle mě nejlepší dostupná 250 jakou Jawa kdy udělala. víc se mi sice líby ty starší s kapkovitou nádrží, ale to jsem neřešil. Na 250 jela velmi slušně. Podvozek klasická jawáská houpačka a brzdy... ty konkrétně na tomto kousku nefungovaly téměř vůbec... ale kdo potřebuje v 17ti brzdy?
Trojšu jsem ji "potunil", stříknul samodomo spejem na černo (původně byla dost hrozně strakatá - červrno, šedo, černo orezlá). Kde bylo třeba, doladil jsem samolepkou... tatík pomohl s linkama a spíchnul nový potah na sedlo. Nevýhodou bylo, že byl jen z látky ze starejch kalhot na lyže... ale lepší než mít roztrhaný sedlo, na tom by holky nejezdily