Derbi Terra 125 (2009)

Vlastník Přema94
Vloženo 29.4.2012
Aktualizováno 25.9.2014

Lehká, svižná, pohodlná, výborně ovladatelná a na svou třídu i výkonná dváca, která určitě nadchne každýho, kdo se na ní sveze:). Hodně rychle jsem se s ní sžil. Můžu všem jedině doporučit :)

První dojmy - První dojmy byly po pionýru samozřejmě super. Na dojetí a kochání krásně stačí, ale už pokukuju po něčem silnějším.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající je to supr motka stejně jako třeba malej Varan

S Terrou najeto 10 000 a bez jedinýho problému (klepu na dřevo). Holka šlape jak hodinky a stačí jen základní údržba. Odpružení bych čekal kapku měkčí, ale nic vážnýho. Naopak spotřeba, která nepřekročí 3l/100km, jízdní vlastnosti a nízké vibrace motoru tyto drobné nedostatky snadno překryjí. Sedlo je taky pohodlný. Taky se mi líbí, že se nerozjedete se sklopeným stojanem...motor tak chcípá. Taky bych pochválil brzdy, které umožní rychle a bezpečně zastavit. Světla svítí parádně a vše co je potřeba je vidět krásně s předstihem.Co se týče řazení nemám co vytknout, neutrál se mi hledá lehce...dám 2ku, klepnu a krásně tam skočí. Z 1čky se někdy nerozvítí, ale to mě moc netrápí...hlavně že tam jde dát a jesi něco svítí nebo ne už je vedlejší. Za studena startuju trochu pod plynem a s chytáním není problém. Proti automatickýmu sytiči nic nemám, ale manuální by byl asi lepší.

Projeli jsme spolu Tatry a vše bez problému a jediného zaváhání, když se ten jednoboušek roztočí na 7-8tis. vyjede skoro vše a neztrácí
Najeto 1500km

Moto prodána. Myslím, že do začátku jsem si nemohl přát lepší společnici.

Přema94

Přema94 napsal 29.04.12 v 22:10

Dík kluci

vladaobi
vladaobi napsal 29.04.12 v 19:27

Správná volba- tak přeji mnoho štastných km v sedle a stupačkách.

istonbike
istonbike napsal 29.04.12 v 19:20

Moc pěkná a univerzální dvácka tahle Terra dávám 10b s přáním super kilometrů v sedle i stupačkách