Jawa 50 Dandy (1996)

Vlastník Stanleeey
Vloženo 26.7.2007
Aktualizováno 15.2.2010

Jawa Dandy 50 s new nastrikem a spousty doplnku,byl to suprovej stroj na zacatek. jinak preju novemu majteli aby pekne slouzila jako mne.

Tato Dandyna byla original a nebyl clovek ktery by se za ni neotocil kdyz jsem projizdel. Na teto motorce jsem stravil temer cele letni prazdniny, trvalo to takovou dobu kvuli spatne dostupnosti nahradnich dilu. Kdyz jsme ji privezli domu ani jsem se nesvezl a uz se rozebirala, byla to verze se 4,2Kw a zluto-cernym provedenim mimochodem pekne zanedbana proto to do dopadlo jak to dopadlo. Takze co se dalo vymenit jsem vymenil krome motoru, ktery byl v paradni kondici. Byl to suprovy pocit mit motorku odlisnou od vsech ostatnich a vedet ze se neobjevi ta sama litala jak drak 95 Km/h krmil jsem ji obycejnou 95 protoze kvuli stari motoru se nedoporucovalo pouziti ostrejsiho benzinu ktery by mohl zapricinit zadreni kvuli vysokym teplotam a tlakum ve valci na ktere nebyl v tehdejsich dobach delany (1996) + olej Castrol Power Racing 1. Nalitali jsme spolu asi 8 tkm. Prvni zkusenosti s provozem a vsim co k tomu patri.

Podvozek byl celkem masakr, da se rict ze jsem jezdil za hranicema teto motorky :D v zatackach se vrtela jak pred dolitim namichaneho koktejlu Shell+Castrol v pomeru 1:50. Predni brzda ackoliv dostala nove desky i kapalinu tak to jsem mel vzdy smrt v ocich pri brzdeni, ale zadni bubnovka to vzdy jistila. Odpruzeni bylo hodne mekke a spojka kdyz ji srovnam co mam ted XR tak v celku posilovacka. Nejhorsi bylo stale vymenovat zadni potkavacku kvuli nasim tankodromum a "chytremu" namontovani svetla, kdyby dali jednu dvojvlaknovku tak je to hned o necem jinem, ale u "kdyby" bych mohl pokracovat... Proste chybi mi asi protoze to byla prvni motorka i s ridicakem a asi protoze ji tady a ani siroko daleko nikdo nemel stejnou...

Zkušenosti: stella, pařez, Jawa Dandy 50 Camel sachs, Honda NSR 125, Derbi senda, Hartford, Honda XR 125, Kawasaki ZX-7R, Ducati Monster 600, Suzuki SV 650, Suzuki GSR 600, Honda VF 500

Cesty: topolna,brezuvky

Další info: !prodáno! 24.9.2007 za 20 000Kč

Stanleeey
Stanleeey napsal 31.08.13 v 22:11

Jojo předělával, koupil jsem ji v žalostném stavu a dva měsíce jsem ji postupně ladil do této podoby. Byl to mazel a hlavně originál

Zempl
Zempl napsal 24.02.13 v 15:22

Tu motorku si předělávat ty? Já byl taky její majitel asi 2 roky a když jsem ji prodával tak mi tekli slzy..

Zempl
Zempl napsal 24.02.13 v 15:22 10b.

jacker3
jacker3 napsal 29.12.09 v 13:34