Jawa 350/354 Kývačka (1954)

Vlastník franco83
Vloženo 21.12.2011
Aktualizováno 26.2.2013

Mám jí jako vzpomínku na dětství. Moc jejich sestřiček padlo mi za objeť..když jsem jim jako puberťák ořezával blatníky, převařoval rámy..dělal i jsme z nich "krosky" a to většinou i z krásných, originálních jawiček. Takže splácim dluh

První dojmy - na motorce po renovaci se jezdi se strachem.. porad jsem myslel na to aby nekde neprisla k urazu..

Začalo to v roce 2007, kdy se mi do rukou dostala kompletní Rykša 505 (za 1000 korun!). Byl to velkej neforemnej krám, kterej se nikam nevešel a jeho renovace by obnášela moc práce, materiálu a peněz.
Můj "sen" byla kývačka 250. Takže mi to nedalo a dal jsem inzerát že rykšu vyměním za kývačku..téměř okamžitě jsem dostal pár nabídek, z nichž mi jako nejzajímavější přišla výměna za 250/353 a k ní jako bonus motor 350/354.

Ačkoli mám jako srdcovku dvěstěpadesátku, rozhodl jsem se pro renovaci třistapadesátky.

Jelikož jsem nechtěl nijak zasahovat do kompletnosti 250ky, tak jsem začal shánět rám s příslušenstvím na 350ku, do níž vsadím motor.
Sehnal jsem vše za 3000 korun. Renovace může začít... ale velmi obtížně
Na rámu bylo oko a přední blatník byl bez lemu, koukal jsem na to jako puk..až později jsem se dozvěděl že je to z prvního typu. To mi přišlo jako velice zajímavé a rozhodl jsem se pro "vytvoření" prvního typu kývačky *NEDOPORUČUJI pokud máte jen přední blatník a rám *
takže začalo shánění ostatních originálních dílů..které jsou každý rozdílný od běžného "novějšího" typu a jsou těžko k sehnání. Byla to dřina, ale zhruba za rok a moře peněz jsem měl téměř vše ))
Motorku jsem si dělal pro sebe, takže jsem na ničem nešetřil.. díly opískované na nich základ,plníč,zaklad a lak nastříkaný. Chromy jsou doma..tak to může vypuknout.
Motor jsem celej zgenerálkoval..kompletni repas klikovky,nová převodovka (uloženka), výbrusy, vymezení a proměření vůlí, nová spojka, ložiska...prostě všecko.
Snažil jsem se vyhnout replikám, ale něco nešlo obejít, takže výfuky a nějakých pár maličkostí jsou repliky..ale kvalitní český pkud možno.
Skládal jsem jí několik měsíců, protože nikdy nejde nic tak snadno jak by se mohlo zdat, vždycky najednou něco chybí a musí se shanět, nebo improvizovat
NO nebudu to protahovat..dílo se povedlo. nebo teda alespoň mě se líbí. Renovace mě stala 60 000 korun včetně pořizovačky. neni to málo ale myslim si že jsou to dobře investované a uložené peníze. Už jsem najel 700km a bez problemů. Nejradši bych si ji dal do obývaku
Tak tě pic

Julio
Julio napsal 09.05.13 v 21:04 10b.

Dobrá práce

Adio03
Adio03 napsal 14.05.12 v 06:52

Krásná

herbelife
herbelife napsal 24.02.12 v 07:48

krásnej kousek. to seuž cenííí moc pěknaá

dom182
dom182 napsal 08.02.12 v 23:53