Jawa 350/354 Kývačka (1956)

Vlastník jiri.nikl
Vloženo 27.2.2009
Aktualizováno 18.11.2012

Toužil jsem po 350,pak jsem objevil tuhle a neodolal )Byla to pěkná fuška dát to postupně dohromady.Někdo se to totiž pokoušel přede mnou renovovat a fakt jsem to takhle nemohl nechat.Úmyslně říkám,že to bylo nabarvené a ne stříkané a kdyby jen to

První dojmy - Motorka ,kterou jsem nikdy za mlada neměl,navíc v obsahu 350,parádní zvuk,prostě stará a krásná klasika z doby slávy českých motocyklů. Je úžasný se na takovým stroji prohánět po okresce ,vesničkami,kde nenechá nikoho ze starousedlíků chladným.

Doplňky na motorce - Tažné zařízení k vozíku Pav a zapsané též v TP

Je to jawa 350/354 v rámu jawy /353,podle zjištěných informací přímo z jawy byl rám vyroben v březnu 1956 a motor v říjnu 1957. Jelikož do rámu typu 353 patří motor 250 ,ale samozřejmě tam pasuje i 350,ale ta by měla mít rám s označením 354, takv současné době ,(08/2009) probíhá oficiální cestou se souhlasem jawy přestavba jawy 250/353 na typ 350/353 a to samozřejmě včetně dokladů,jelikož jsem se nechtěl dohadovat s nějakým rádoby veteránistou,jestli něco takhle bylo nebo ne,veteránské SPZ jsem tedy zavrhl.Sehnal jsem doklady na 250/353 z roku 1960 a na ty to pěkně převedu,včetně již zmiňované přestavby na silnější kubaturu.

Seznámil jsem se s jistým panem Němcem,velice ochotný a dlouholetý pracovník jawy,který má na starosti přestavby.Velice ochotně mi poslal poštou veškerá nutná povolení pro dopr.inspektorát.Po té jsem dorazil na DI se žádostí o povolení přestavby.Tady to zatím končí a uvidíme co bude dál...

Známý jí měl zahrabanou v garáži mezi ostatním harampádím,rozhodl jsem si jí osvojit,nemohl jsem jí tam takhle nechat Doufám ,že se do ní co nejdříve pustím a o všem Vás budu samo informovat.

Jak je vidět z přidaných fotek ,již na jaře jsem se do ní pustil,u péráka mi vázne lakýra,tak tahle přišla na řadu nejdříve.Je to moje první motorka ,kterou se pokusím zrenovovat v takovém rozsahu.Spousta věcí je pro mne nových,hlavně shánění dílů,kontaktů,výrobců a prodejců replik.Nejhorší položkou jsou hlavně peníze,sehnat se toho dneska dá spousta,člověk je opravdu omezen snad jen penězi.

Dneska jsem rád,že jsem se do ní pustil ještě před svým pérákem,pěkně si to na ní všechno vyzkouším a hlavně už brzy to snad bude jezdit,tak snad stihnu ještě letošní sezonu v plném proudu.Nebudu a nechcijí dělat jen na parádu ,ale hlavně na ježdění,takže od toho se odvinou i věci jako je elektronické zapalování vape,původní stav a zařízení musí jít trošku stranou i když se to budu snažit vše dělat co nejvíce s citem,právě kvůli spolehlivosti a bezproblémovému provozu.Alespoň to si od toho slibuji,uvidíme jestli mi dá 350 za pravdu a jestli vše udělám jak má být.

1.8 2009 byla odstraněna závada 4 rychlostního stupně+výměna spojkové lamely,minulý tkzv.renovátor nesmyslně šetřil a namontoval zpět do repasovaného motoru mizernou spojku,již odstraněno a to k úplné spokojenosti.Pokud mne zdání neklame.začíná si to pěkně sedat a jede čím dál lépe.Spojka se taky pěkně chytla ,je to nebe a dudy proti minulému stavu.Bohužel nebyl opraven konektor neutrálu(nesehnal jsem ho)a kontrolka mi tedy bohužel nesvítí.Čtyřka již také nevyskakuje,bylo vyměněno kolečko a vidlička.

Šíma354
Šíma354 napsal 10.09.17 v 19:52 10b.

jawa354
jawa354 napsal 28.10.16 v 22:33 10b.

Paráda!

DejvGSR
DejvGSR napsal 27.04.15 v 19:19 10b.

Mám slabost pro Jawičky, švagr má Péráčka a já jsem na Jawách všech kubatur jako kluk postupně přičuchával ke dvoum kolům. Máš ji nádhernou.

Výska
Výska napsal 09.12.14 v 17:33

moc pěkná jawička

Apollo69
Apollo69 napsal 28.12.13 v 19:13 10b.