Suzuki DL 650 V-Strom (2011)

Vlastník Kukkan
Vloženo 7.9.2011
Aktualizováno 3.4.2013

První po dvaceti letech... Takže se zatím milujeme.

První dojmy - Jé to je to velké... A těžké...

Motorku bych doporučil pro - Začátečník, cestovatel

Koupena na jaře 2011 u Hamouze v Kladně.

Rozhodl jsem se po dvaceti letech (už si ani nepamatuju, kudy jsem na toho pincka, později kejvačku, lezl) vstoupit do asi už úplně jiné řeky. Posledních cca pět let jsem rodinu připravoval na to, že si ke čtyřicetinám dám dárek. Žena si, chudák, asi myslela, že se za tu dobu z toho vykecám a bude zas dobře. No, pletla se.

Po mnoha hodinách strávených nad recenzemi/diskuzními fóry/videi... to asi ani nic jiného než Stromek být nemohlo. Pár hodin kondičních jízd, a náplánována návštěva několika prodejců v okolí - za účelem získání nabídek, následného porovnání a vybrání té nejlepší. Vše proběhlo dle plánu, až na to, že mne ukecali hned v prvním obchodě v Kladně. Pan Hamouz byl velmi vstřícný, rozmluvil mi ABS a další zbytečnosti a po cca dvou týdnech (nutné na montáž dodatečné výbavy) byla moto na konci června doma. Přivezena na vozíku panem majitelem obchodu osobně.

"Malý" Strom je tu tolikrát, že snad ani nemá cenu k němu psát něco rádoby objevného. Pro mne, po takové době - čili bez zkušeností - obzvlášť. Subjektivně:
- zpočátku překvapení, jak je to celé těžké a vysoké (poučení pro ty, kterým stejně jako mně stačí statické posezení v showroomu) - chvíli trvá, než se člověk naučí třeba rozjíždět do kopce a podobné mazácké záležitosti;
- manipulace na místě také zpočátku připomínala spíš pokus o hybrid mezi Labutím jezerem (postavení na špičkách, ještěže motobotky mají stejně jako piškoty tu špičku vyztuženou) a poctivým zápřahem ve fitku na leggpressu (to když se moto příliš vychýlila na tu či onu stranu); čas od času mne pořád napadne, že při mých cca 177 cm by to sedlo klidně mohlo být o nějaký ten centimetr či dva nižší;
- stačí se rozjet a vědomí hmotnosti celkem rychle zmizí, zůstává jen lehce ovladatelná, lehkonohá a poslušná mašinka: kam se poděl ten statický mastodont?!?
- umí to někdo zvednout?!? Dvakrát se mi to podařilo položit - jednou mi při stání v křižovatce podjela noha na písku, podruhé zadní kolo na mokré trávě při sjezdu relativně mírného kopce. Bez pomoci dalších rukou by to tam rezlo doteď.
- jízda - spodek otáček se mi zdá mírně ucukaný, každopádně na kluzkém (či jinak podezřelém) povrchu zpozorním a hodně opatrně zacházím se spojkou. Jinak zvládá bez odmluv vše od courání se kolem Karlštejna či po Praze přes drncání po rozbité okresce a polňačce na ryby (mmch. dle mého názoru maximum, co lze od Stromka očekávat, resp. do čeho se osobně pustím) až po zrychlený přesun po dálnici (taky se tam tak nudíte?) nebo frenetický jekot dvouválce ve vyšších otáčkách na nějaké hezké okresce. Obecně - nejvíc využívám pásmo mezi 4.5 a 7 tisíci ot/min.

Shrnu-li to: zatím spokojenost a veliká. Vlastně ani nevím, co si jiného, než takovou dávku emocí, kterou malý Strom je schopný zprostředkovat, ještě víc od motorky přát. Netvrdím, že je to má poslední (motorka), ale coby znovumotorkáře, rodiče a manžela mne nějak hrátky v utažených vinglech na litrovém supersportu nebo posilování s cruiserem a podobné kratochvíle zatím neoslovují. Zatím...

Technicky: DL-650 bez ABS, barva červená, za zhruba 2 měsíce najeto k začátku září cca 3000 km.

kilvah
kilvah napsal 16.12.14 v 21:03 10b.

Moc hezký strojek, těší mě, že jsem si ho také pořídil. Už se těším na jaro.

Kolin_klain
Kolin_klain napsal 03.04.13 v 11:25 10b.

Nezbavoval bych se ho :´-

JCéďa
JCéďa napsal 18.03.12 v 19:10

Moc heyká motorka a pěkný komentář . Hodně šťastných kilometrů.

mr.pecoun
mr.pecoun napsal 14.02.12 v 19:47

Ahoj hezka motorka ,hodne stastnych Km

p.s. mam motorku taky od Hamouze,privezena ted v patek... ( pan Hamouz umi ukecat vid?). :o))

foky
foky napsal 09.01.12 v 15:58

Super barva - ať slouží ke vší spokojenosti