Jawa 250/559 panelka (1967)

Vlastník Frantas
Vloženo 26.7.2011
Aktualizováno 2.4.2016

Jawa 250 Panelka (559) .. Co o ní říct, na tu dobu celkem dost slušné enduro, s fůrou výkonu, jen malinko těžší. S tažným na páva se z ní stává velice praktický náklaďák =)

Namátkou koukám co tu mám, a čtu že "zatím jen vyložená.." A to jsem teď dělal už třetí technickou .. Bych se měl asi trochu rozepsat Ikdyž něco už je v denníku, za ty roky.

Dvě pade panelku asi netřeba představovat. Velký zdvihy, velkej výkon. Ideál na motokros. Ale nejvíc si libuje na pomalejších okreskách kde si občas i utře.. ehm. se silnější motorkou. =)

Mám namontované gumy (né ty H-06-ky co všichni známe), ale gumy co fungujou, namontovanej tempomat a nosič. Taky VAPE (nejsem dobrodruh že)
Takže takový to brouzdání po okolí jako Glockner, Fagaraš nebo Zakarpadská ideální místo na vyjížďku.
Jasně měl jsem za ty vejlety taky problémy. Třeba mi prasklo plynový lanko, nebo žárovka. Přecijen je to už skoro padesát let nová motorka.

Trochu vážněji =) Mám jí po PRVNÍM majiteli. Říkal že si jí kupovali se ženou po svatbě. Na vejlety.
Přední blatník je tam teda po něm. Jo, koukáte co? je z pařeza. Ale má zadělaný prolisy na vidle. A já ho dal o kousek níž teda.
Nosič mám samozřejmě taky po něm. Je sice měkej. Ale už pár zemí projel.
Motorka jako taková je originál (kosmeticky), nedělaná. Má jen už větší patinu =)
(samozřejmě jsem dělal motor. Dvakrát teda už. Kyvku, vidle. Ale víceméně nic víc)

Určitě Vás praštilo do oka zrcátko. Bylo zadarmo =) Do kraje řídítka jiný dávat nechci, a ač je hnusný, tak v něm je vidět !
To samý stupačky. Kolega chtěl vyhodit zadní sklápěcí ! Tak jsem je namontoval dopředu =) Jak se krásně sklápěj, když to občas někam hodim. Ještě jim navařim asi výztuhu po libeňácku.

Pro cestování se hodí řádnej tachometr. Mám jako na fichtlu Sigmu 800. Seriovej tachometr se mi ne jednou zpepřil, tak jsem to neřešil. Stejně by ukazoval kraviny a nemá denní počítadlo.

Na motorce se dá jet hůl, jako při transpubliku kdy jsem najel za den (asi přes osum hodin jízdy) Přes 500km. Za víc jak šest na sto.
Nebo se brouzdat s batůžkem po rakousku jejich rychlostníma limitama za míň jak 5 na sto.
V Rumunsku jsem se i okrajově tušim dostal pod 4l/100km..

Dál asi nic, jen vítr.. Snad někdy ještě dodám třeba fotky z dalších cest.. =)

jawa354
jawa354 napsal 28.10.16 v 22:42 10b.

Paráda!

Jawa_speed_
Jawa_speed_ napsal 09.12.11 v 15:08

Nádhera držím palce a ať šlape vesele

NWM
NWM napsal 06.08.11 v 22:47

Pěkný stav tak ať slouží bez závad.

Daniel_cz
Daniel_cz napsal 28.07.11 v 20:28

Fakt pěknej stav. Doufam, že bude sloužit bez závad.

Frantas
Frantas napsal 27.07.11 v 21:26

Přední blatník netušim z čeho je, origo jsem dostal k tomu . Jinak tajně doufám že mi klíče podle spínačky vyrobí, kupovat se mi nová nechce 500,- je dost..