Honda VTR 1000 SP2 (2004)

Vlastník dratek
Vloženo 10.6.2011
Aktualizováno 18.11.2013

Honda VTR 1000 SP2, stroj pro hard core motorkáře a nebo ty kterým nevadí nižší výkon ale jezdí na trochu jiném stroji.

První dojmy - Do ruky teda nepadla hned. První seznámení s dvouválem není žádná pohoda. Hlavně na kruháčích kde se zadní kolo snažilo dostat před to přední. Větší nutnost hlídat otáčkoměr a taky kontrolku rezervy benzínu, abych nedopadl jako předchozí majitel a tlačil.

Motorku bych doporučil pro - Všem borcům co píšou,že pod 180 koní, to není motorka ale babeta.

Tenhle stroj jsem prostě musel koupit,nebo by si na ní původní majitel něco udělal, že jo Perňo :) takže jsem ho vlastně zachránil když je to stroj pouze pro pravé motorkáře.
SPčko je pro mě první dvouválec na kterém jezdím. Nepočítám pár kol na okruhu v Mostě na TRX 850 před 10 lety. Tam jsem měl problémy s neustálým omezovačem.Naštěstí má SP širší rozsah otáček,i tak jsem na omezovači dřív než se čtyřválcem.
Design motorky je specifická záležitost,ne všem se musí líbit.Honda dávala přednost funkčnosti a sportovním ambicím před designovými výstřelky.
Posed je sportovní jak se na motorku,která dvakrát vyhrála MS SBK,sluší a patří.Každý se může cítit jako Colin Edwards. Čekal jsem to ale mnohem horší,je jasné že z Goldwinga bych do SP nešel.
Motor funguje naprosto bez problémů,stejně tak převodovka. Řazení všech kvaltů tam jde jak po másle,možná to bude hydraulickou spojkou nebo řidičem :)
Několik měsíců jsem mohl testovat vedle sebe SP2 a Fireblade 954. Každá motorka je úplně jiná, posedem začínaje a průběhem motoru konče.Podvozek mi ale vyhovuje víc u SP. VTR mi příjde více stabilní.
Další info budu průbežně doplňovat

Dlouho jsem nedodal žádné informace,takže několik nových postřehů.
Letos jsem se po několika dlouhých letech dostal na okruh v Mostě. Zajetý čas nebudu zveřejňovat. Jediné co by mě mohlo omluvit,je že takovou krásnou motku nerozbiju, v honbě za sekundou že jo.
Jezdím Metzeler Racetek K3, ne že bych byl takovej rychlík, ale Maxxis tam asi nebude to pravé. Je fakt,že kdy jsem musel v docela náklonu vzít za předek tak to udržel.
Nedávno jsem byl požádán o rozdíl mezi 954 a SP2. Bohužel, jsem musel přiznat,
že na bývalé 954 bylo tlumení nějaké nemocné. Bylo to znát hned po přesednutí na SP, že něco je úplně jinak. Taky brzdy na SP chodí mnohem lépe. A to jsem na 954 měnil brzdovku a dělal psí kusy.
Co je další rozdíl, že SP je sice rok 2004 a 954 byla 2003 ale SP je prostě kus materiálu. Tam kde 954 je odlehčená tak SP tam má kus pořádnýho železa. Musím s ní jet na váhu do sběrných abych to porovnal. Plná nádrž na 954 a váha ukázala 192 KG. Tady budu asi dost přes 200 kg. Uvidíme.
Snažím se tyhle info dopsat pro ty co uvažují mezi těmito stroji. Bohužel si již nepamatuji do detailů jízdu na ZX9 2001 abych byl schopen dodat porovnání.
S Perňou jsme si to jednou prohodili a já mohl otestovat Ducati 848.
Tam je přesně vidět ten posun kdy obě jely téměř stejně motorově,ale 848 je už výrazně hbitější.

Uběhla další sezona kdy jsem najel bohužel jenom pár set km. Takže všechny,kteří by čekali info ohledně servisu,poruch a provozních záležitostí budu muset zklamat. Vzhledem k tomu v jakém je moto stavu ( špičkovém) tak jsem uvažoval o nějakém přibližovadle po okolí abych nemusel pokaždé tahat SP2.
Uvidíme co koupím a poté napíšu další info a porovnání s jiným typem stroje.

bruttopyr
bruttopyr napsal 19.09.21 v 23:18 10b.

Vypadá neuvěřitelně skvěle!

Motlik25
Motlik25 napsal 25.11.15 v 21:28 10b.

Tak tady je Perňova bejvalka...

Taliján
Taliján napsal 21.11.13 v 09:28 10b.

Naprosto úžasný!!! Taky mam rad vyjimecny kousky, ktery clovek moc nepotka...
Davam 10

Rejdou570
Rejdou570 napsal 13.07.13 v 18:45 10b.

Kvalitná recenzia, tiež som nad ňou uvažoval a stále ostáva zrejme ako jediná volba z Japonskej produkcie. Čistá drsná replika závoďáku, žiadna hračka pre deti :) nech slúži. (ak budeš chcieť niekedy posunúť ďalej, ozvi sa)

Jon5
Jon5 napsal 23.07.12 v 21:42

Tak přesně takhle bych to v garáži taky bral. Svýho Fároše a tohle SPčko Nádhera