Simson S 51 Elektronik (1985)

Vlastník Paťas.S
Vloženo 12.2.2011
Aktualizováno 14.7.2011

1. simson doma, dlouho sem na něj koukal z okna a bylo mi ho líto :/

Už asi 5 let sem od babičky z okna viděl Simsona jak tam venku opřený chátrá, v tý době jsem snad ani nevědel, že to simson je. Po letech, co jsem ho viděl z okna, jsem myslim že 10.11. 2009 přemluvil dědu, že se souseda pujdeme zeptat jestli by ho neprodal, kývnul, tak jsem volal rodičům jestli mi dovolí domu přitáhnou takovej v tý době šrot :D. Taťkoj to nevadilo. Koupili jsme ho za 600 a odvezli jsme ho k druhé babičce kde jsme ho s dědou trochu vyčistili a odrbali rez. Koupila se nová duše, vyčistil karburátor a nalil nový benzín. A on na 1. šlápnutí chytnul. Bohužel nešlo dořadit na jedničku, v tom nadšení jsem si jezdil na 2ku po zahradě, akrorát na mě vyskočila celá startovací hřídel, protože praskla segerovka. Když napadl sníh vyndal jsem z něho motor a začal jsem rozdělávat (teda spíš tatka :) zlomil sem si ruku). Mezi tím sem si trochu hrál s podvozem (otočená přední brzda - líp brzdí a lanko jde na levou stranu kola jako u ostatních moto) a další menší úpravy a opravy. Rozdělali jsme spojku na které byly vyrezlé plechy, ty byly srovnány a vyčištěny. Lamely byli OK. Plánovali jsme půlení motoru, ale zjistili jsme že nedořazuje kvůli vůlím na řadícím automatu. Koupil jsem rozebraný motor z kterého nakonec byla použita jen startovací hřídel (původní někdo přivařil ke startovačce). Startovačka dočasně použita z jednoho z 3q motorů co jsem dostal k simsonu. Vůle na řazení byly vymezeny a začalo se skládat. Hlavu mě náš moc hodný soused p. Janč snížil o 8 desítek a už opět vrčel. Elekroinstalace byla úplně zrušena a bylo tam zapojeno jen zapalování a světla, s tou sem si taky trochu pohrál aby aspoň šlo přepínat tlumená a dálková světla a přidán spínač zapalování který slouží jako chcípák. Jezdil jsem s nim v zimě po hale i se zlomenou rukou. Později na jaře byl simson převezen do Stružince. Od známého jsem dostal nějaké díly, třeba řidítka kliky 70 válec nová řadička atd... Dokoupil jsem hefty a namontoval starší, ale nepoužité hliníkové řidítka z nějaké crossky. A další drobné úpravy. O prázdninách dostal červenou barvu a novou spojku, z domácích zásob ;). Pak na podzim ještě dostal drapáky od kámoše a sklépěcí startovačku. Takto vypadá s menšími úpravami dodnes. Plánuju mu dopřát 70válec origo NDR co mám doma s novou nebo repasovanou klikou a nové ložiska a gufera. Možná by chtělo ještě časem něco udělat se sedlem. Tak vidle a vidle jsou po kompletní repasi.

Paťas.S
Paťas.S napsal 12.02.11 v 22:15

díky ;)

fery251
fery251 napsal 12.02.11 v 17:05

Pěkně se to čte. Už jenom za snahu dávám 10b.