Simson S 51 Elektronik (1990)

Vlastník cupid10
Vloženo 20.12.2011
Aktualizováno 25.6.2016

Moje první dlouholetá srdeční záležitost, prostě Simčo - nyní již prodána.

První dojmy - Simson neskutečně spolehlivý a jednoduchý stroj, vozil mě do školy na disko, za holkama a připadal jsem si na něm jak pán :) Vydržel mi hodně dlouho teď už slouží jinému pánovi, věřím, že stejně dobře jako sloužil mě.

Je to moje první motorka, srdeční záležitost Simson S51Elektronik, je vlastně už přes 20 let stará a pomalu se může řadit i mezi veterány, je garážováná a dobře udržováná což myslím potvrzují i fotografie. Slouží mi dobře a dlouho a je to myslím i moc pěkný kousek, říkám mu Simčo :)

Rok výroby je 1990 a já ji koupil v roce 1995 za 15.000,- (a tenkrát to byly nějaké peníze) a jsem teprve druhým majitelem, mám k ní i originál servisní knížku. Na tachometru má najeto skutečných 13 tisíc km což myslím není moc a tomu odpovídá i zachovalost a funkčnost.

V době učňáku, zábav a diskoték pro mě byla věrným přítelem a druhem kdy mě spolehlivě a v pořádku dovezla na místo určení a poté i domů. Prožili jsme spolu toho hodně v dešti, ve větru i ve sněhu a nikdy mě nezklamala a nenechala ve štychu. Pak jsem ji na několik let ustájil a zazimoval do garáže ale nezapoměl jsem na ni.

Tento rok 2011 jsem ji opět vytáhl na silnici, provedl potřebnou menší údržbu po delší odmlce nechal udělat novou TK. Koupil nové helmy pro sebe i manželku a splnil jsem slib co jsem ji dal a vzaj ji na vyjížďku. Ve dvou dnech po sobě jsme ujeli dohromady skoro 200 km a podle fotek vidíte, že to nebyly jen samé rovinky a silničky ale sjezdy a výjezdy k řece k rozhlednám a to pěkně prosím ve dvou lidech!

A jako tenkrát opět nezklamala i po několika letech stání nás oba nikde nenechala a dovezla domů v pořádku. Mě sice bolely stehna, prdel a brzněly mě ruce a měl jsem ustrnuté zápěstí ale bylo to super. Vítr proti vám, příroda no co Vám budu povídat však to znáte sami. Manželka byla nadšená a unešená. A když proti mě jede "kolega" na fantastickém stroji, který by mě mohl zadupat na místě do země a kterému nesahám ani po kotniky a on mi při jízdě proti pokyne a pozdraví, dojde Vám, že i tento svým výkonem malý motocyklový stroj si zaslouží úctu respekt.

No ten pocit, který jsem při této poslední projíždce s manželkou opět po mnoha letech zažil a i to její nadšení z pohodové jizdy mě vedou k myšlence našetřit nějaké korunky Simsona možná prodat a jak se říká přejít o třídu víš, no věk už nato dávno mám, a pořídít si pro začátek třeba nějakou pěknou vymazlenenou udržovanou Jawu 350 za rozumnou cenu tak kyby jste někdo o nějaké věděli tak předem díky za tip :)

Ale s motorkou je to jako s ženou na tu první už nikdy nezapomenete!

SVéčko
SVéčko napsal 15.03.12 v 05:48

Máš obdiv, nedokážu si představit jak to jede pod tebou a manželkou. To fakt chce minimálně tu jawku.

macko66
macko66 napsal 08.02.12 v 19:54

no to cumim, tiez som na tom zacinal, len v zelenom...vratil som sa o 30 rokov spat, parada... 10b

cupid10
cupid10 napsal 10.01.12 v 19:07

Díky i ty máš moc pěknej kousek dávám taky 10

tadeo96
tadeo96 napsal 10.01.12 v 19:01

Pěknej simek a obdivuju vas že na tom jezdíte ve dvou!!davám 10b

PETSINKA
PETSINKA napsal 01.01.12 v 22:20

Moc krásně napsané, fakt. Obdivuju, že jezdíte ve dvou. Já si dokážu ve dvou představit max 20 km. Taky bych radila ho neprodávat, jednou byste litoval.
Přeju hodně kilometrů bez nehod a poruch v novém roce 2012.