Simson S 51 Enduro (1989)

Vlastník .Tony.
Vloženo 12.1.2011
Aktualizováno 5.4.2011

Spousta z Vás to zná. První motorka, se kterou trhám asfalt:D Potřeboval spousty oprav ale za to se mi odvděčil pěknými vyjížďkami a skvělými, ať už kladnými, nebo i zápornými zažitky.

Koupil jsem ho v docela žalostném stavu, ale postupem času jsem z toho vraku udělal simsona:D Nejdřív nezvládal kopce se spolujezdcem, sundal jsem válec a s hrůzou v očích jsem zíral na píst:D Tákže výbrus a nová pístní sada. Rovnou jsem ho nechal vybrousit na 60ccm z původních 50ti. Ve předu jsem změnil rozetu, o 1 zub navíc. Chtělo to ještě vyměnit pár simeringů, nakopávačku, magneto a ječtě nějaký drobnosti, vše zajet a simson lítal rychleji, nebo spíš více táhnul než oroginal. Se spolujezdcem mu nedělalo problém 70km/h a kopce zvládal bez problémů. Děnně jsem ujel i přes 100km. Občas se něco vy*ralo, tak se to opravilo a jelo se dál. Až do té doby, než jsme se s kamarádem trošku víc sťukli ve městě v křižovatce:D Chvilku stál v garáži, než přišly objednáné díly. Vše se nemontovalo a vzhůru na asfalt.
Takhle se to střídalo (oprava/ježdění) pořád, ale sismon mě naštěstí nikdy nikde nenechal. (krom té bouračky:D)
Teď se chlubí čirými miniblinkdy, digitálním tachometrem, miniblatníkem vpředu, podsvícením a jinými drobnostmi.

Takže teď popíšu ty klady a zápory motorky:))

Klady: nízká cena, hodně lehká ovladatelnost a oprava čehokoliv na motorce, celkem levné a dobře dostupné díly, možnost použití jako přibližovátko na ryby i do nejhoršího terénu. Kladů by bylo víc ale nechce se mi přemýšlet:D

Zápory: stáří-poruchovost, v hezkých zatáčkách brousím stupačky
Právě dělám řidičák A do 25kw a doma už na mě čeká můj Banďourek

MaLeJ1112
MaLeJ1112 napsal 14.07.11 v 21:36

Taky sem na símákovy začal, ale já měl skootera:)

.Tony.
.Tony. napsal 21.01.11 v 10:14

Díky vše za komentáře Aleš-áku, je to sice neobvyjklý, že je jsou tam různý odstíny modrý, ale mě se to docela líbí
Huny, video na youtube video nemám, ale ty blinkry ve dne, kdy opravdu svítí slunce, tak moc dobře vidět nejsou. Ale za jiných podmínek blikají dostatečně. Popravdě, čekal jsem tu svítivost o dost lepší A jinak je to 12V

Svojto
Svojto napsal 15.01.11 v 10:53

pěkný :) 10 simsona se snad taky nikdy dobrovolně nezbavim

Huny
Huny napsal 13.01.11 v 21:12

Fajné simák. Také koukám že máš miniblinkry. Jak ti svítí? Kolikati volt to je? Kdyžtak kdybys moh na youtube hodit video jak blikaj

fery251
fery251 napsal 13.01.11 v 09:52

Užívej si na něm, dokud ho máš. Jednou budeš vnoučatům vyprávět, jajá to byla skvělá motorka a že takový se už nedělaj