Yamaha FZ6 Fazer (2004)

Vlastník Phoenix13
Vloženo 17.10.2010
Aktualizováno 30.12.2012

Skvělý kompromis mezi sportovní a cestovní motorkou

Doplňky na motorce - padáky od Rutanu,KN filtr,laďáky IXIL :)

Do svých 29 let jsem sedlal pouze dvoukolové krásky se šlapkama,než jsem se rozhodl koupit motomazlíčka,kterým je Yamaha FZ6 Fazer (2004) Na začátek sice silná,ale při rozumné jízdě klidná a pohodlná,krásně se vede. Ale jak jde do vyššich otáček,stává se z ní slušné sportovní náčiní s hodně hodně jedovatou přední brzdou. Uvidíme čím mě ještě časem překvapí ;)
Po dvou sezonách menší rekapitulace :)
Motroka velmi nezáludná,odpustí nezkušenost řidiče s plynem.Příjemná na delší cesty,podvozek pěkně snáší naše "krásné" silnice,krásně jde do zatáček,žádné přemlouvání,sice v pár okamžicích mi přišlo že padá až moc ochotně,ale to bylo opravdu jen párkrát,nejspíš dáno elementem za řidítky :) Při ostřejší jízdě je znát měkčí,cestovnější nastavení podvozku,zadní centrální tlumič má sice 7 poloh nastavení,ale pokud ho přitvrdíte moc,rozhodí dle mého pocitu vyvážení,tak musíte vrátit zpět měkčí,aby se to srovnalo. Motorově je to prostě šestka,dole se nic neděje,při sedmi tisících ale změní zvuk a začne se hejbat,a od deseti tisíc vejš se z ní stane splašená potvora co vás dokáže pekně nakopat. Pokud se ale chcete jen kochat krajinou,nedělá motoru problém jet na šestku osmdesát. Spotřeba se mi po nasazení laďáků a Kn filtru snížila z cca 6,1l na 5,2l a při opravdu klidné jízdě za deště mi jednou podařilo 4,4l ,ale to jsem si připadal,že mě předjede i kolo a z té pomalosti jsem měl deprese S origo laufy je to létající vysavač,dokud nevytočíte motor aspoň na šest,sedm tisíc,tak je to vážně vysavač,ale s laďáky je to jinej řev,to už se nestratím ani mezy litry.

Brzdy jsou vyhovující,reagují pěkně,jen už bych teť snesl při ostřejší jízdě kapku ostřejší.
Celkově jsem velmi spokojen,pěkná průprava na silnější motorku ;)

Pancik
Pancik napsal 09.02.15 v 12:39

pěkná :)

Mišek
Mišek napsal 27.12.10 v 08:00

100vraníků pod prdelý,chci ho taky,uvidíme,ale je pěknej ,hlavně přední kolo na zemi,nebot vim,jak to dopadá od kámoše

Daggy
Daggy napsal 23.10.10 v 20:20

Dobrá volba

urgal
urgal napsal 17.10.10 v 19:28

krásnej já mám varana a todle bych chtěl po tom za pár roků 10 bodů

WhiteS
WhiteS napsal 17.10.10 v 18:35

Tak tenhle Fazer se mi líbí! Kámoš má podobnýho, ale tvůj mě uchvátil víc! Jasných 10 bodů. Krátkou zimu a jen krásné zážitky v sedle, Whites