Ducati Monster 620 (2002)

Vlastník Majk1
Vloženo 4.9.2010
Aktualizováno 4.9.2010

Neuvěřitelně zábavná motorka s obrovským charisma.

Monstřík byl takovej "rychlokup", když jsem prodal BMW R 1100 GS, které jsem chvilku vlastnil. Potřeboval jsem motorku, která by byla malá, pěkná a akorát výkonná pro lehce pokročilejšího začátečníka. Bohužel při hledání jsem šel dost po ceně, což se mi trochu vymstilo, ale to jsem zjistil až později. Hned první jízda s motorkou domů mě utvrdila, že by to mohlo být ono. Lehká, ovladatelná a neskutečně hravá. První co jsem po pár ujetých kilometrech udělal, byla výměna oleje (Motul 5100 15W50) a filtru a objednal jsem se do Ducati Prague na seřízení ventilů a kontrolu rozvodů. Při té příležitosti mi rovnou vyměnili sjete zadní desky a už jsem se mohl volně chystat na úpravy Hrozně dlouho jsem byl v klidu co se výfuku týče - jeho zvuk mi přišel OK, ale stačilo se setkat na benzínce na Slapama s Monstříkem osazeným laďákama a už mi to v uších znělo pořád... Takže první co bylo, že jsem začal hledat na netu různý "doplňky" a hlavně laďáky za slušnou cenu, až jsem nakonec pořídil přední masku (bohužel ne origo, nicméně celkem se mi líbí) a zadní krovku - ta origo je. Protože jsem měl každej doplněk jinak barevnej, rozhodl jsem se nakonec pro celolak motorky a protože mi lakování přislíbil kámoš - výbornej lakýrník, nakonec jsem pro "vyniknutí" jeho výborný práce upustil od matné černé a nechal jsem udělat lesk. K tomu jsem strávil nekonečnou dobu nad vymýšlením polepů, až jsem se po částečné inspiraci na ducatích stránkách rozhodl pro kombinaci tak, jak je na fotkách. Nechal jsem polepy vyřezat u známé a celkem to nakonec dopadlo. Po čase se mi povedlo koupit i funglovky výfuky Termignoni od p. Antoně z Budějovic za víc než slušnou cenu a tak je motorka celkem podle mých představ - Termixy dodaly motorce luxusní a vzhledu odpovídající zvuk. Zjišťuju, že mě asi na motorce baví víc dělat úpravy (a náležitě sypat prachy ) než jezdit, takže jsem již cvičně dal inzerát a pokud prodám, koupím opět něco podobného (láká mě Buell, Sportster nebo opět Monster, ale S2R nebo S4R a poslední dobou jsem se zamiloval do Triumpha Thruxtona). Pokud neprodám, nechám Monstříka přes zimu a dostane nějaký vyšperkování v podobě zrcátek, blinkrů a hlavně bych se mu asi pokusil vrátit originál prdelku, bez který jsem ho bohužel pořídil. Jinak co se týče spolehlivosti - zatím za 1*, jízda stejně tak - výkon pro moje ježdění naprosto dostačuje a má i super spotřebu - cca 4,5 - 6l podle stylu jízdy (i když to je to poslední, co mě u motorky zajímá ).

danny3716
danny3716 napsal 29.01.14 v 16:27 10b.

Nádhernej design

monstrreno
monstrreno napsal 08.02.11 v 17:49

moc pěkný nemůžu než dát za deset

Freeman
Freeman napsal 28.10.10 v 13:09

Paradni kousek a ten design, opravdu jsi to vyladil moooc hezky. Jak jede vim, bo ji ma kamarad, takze gratuluji a preji spoustu pohodovych a bezpecnych kilometru No a samozrejme za 10

ignac72
ignac72 napsal 28.09.10 v 08:47

Stylová

Majk1
Majk1 napsal 16.09.10 v 19:37

Všem moc díky za pěkný hodnocení Na Budějovický jsem byl naposled před prázdninama při cestě do servisu Cena je hodně optimistická - bohužel ale pro zájemce... Teď jsem projel inzerci na M.cz, motoinzerci i tipmoto a z 620tek na dokladech mám nejnižší cenu... Ale naštěstí nespěchám a s cenou můžu jít dolů, až to bude nutný