Yamaha XJ 600 (2003)

Vlastník RASíček
Vloženo 23.11.2009
Aktualizováno 21.8.2012

16. března 2012 odjela brázdit kraj kolem Ústí, doufám, že se jí tam bude líbit... Když jsem Mášu-XeniJi 24. září 2009 pořizoval, byla už 2x rozvedená, ale kdo jsi bez hříchu, hoď kamenem...

Naposledy jsem jezdil na jednostopém vozítku (Jawa 50/20) v pubertě. Pak dlóóóuho (skoro) nic, až o prázninách 2009 - na starý kolena, jsem se rozhodl doplnit "základní vzdělání" řidičákem na auto a velkou motorku.
Pocit z auta nic moc, neni vidět na kola, nefouká vítr..., první okamžiky na velký motorce, navíc se spolujezdcem a nezkušeností v městském provozu byly plné opravdového respektu, ale i vzrušení. ALE za pár dalších motominut bylo jasný, že TO je vono. Ta, která všechno následující způsobila, byla červená "učitelka" Yamaha XJ600 Diversion.
Při pročítání inzerátů (na novou jsem neměl) jsem se víceméně soustředil rovnou na XJ. Sice jsem si strašně přál modrou, ale tahle stříbrná mi učarovala. Tedy: jsem 3. majitel, motorka nepadlá, se servisní knížkou, opravdu jako nová i po těch 6 letech a 31500 najetých km.
I když první výlet byl trochu rozpačitý, při pomalé jízdě v zatáčkách děsně tahala za ruce, při rychlejší jízdě trochu plavala, ale poté, co jsem objevil díru v přední gumě (prošla před tím technickou...) a přezul, to byla úplně jiná motorka, jiná jízda. První jízda po dálnici stotřicítkou mi připadala úplně neskutečná, myslel jsem, že mě to odfoukne a říkal jsem si, že rychleji už to nejde. Později jsem ji proháněl i 180km/hod a v pohodě.
Máša-XeniJe - ostatně prý jako všechny Xjéčka - má kritickej moment kolem 4-4,5tis otáček, to "lehtá" mezi nohama vibracema, ale pak vejš je klidná jak beránek a jede naprosto hladce a plynule.
S trochou problémů, ale s využitím svých bastlířských zkušeností jsem přidal navigaci, což mi umožnilo opravdu si vychutnat ten pravý požitek z jízdy bez starostí o trasu.
Jinak ji hodnotím jako sqělou pro začátečníka a klidnýho páprdu jako já, ALE při vyšších otáčkách věřím, že umí jaxepatří napumpovat adrenalin i mladšímu a nevybouřenýmu. Nikdy měnevytrestala za špatný brzdění nebo akceleraci, neustřelila, neuchcala, prostě báječná učitelka.
16. března 2012 jsme se rozloučili. Zvládat 2 svoje motorky a ještě motku přítelkyně opravdu nebylo v mých silách ani časově ani finančně. Mášo-XeniJe, DĚKUJU za všechno...

Hopi
Hopi napsal 09.03.11 v 08:12

Je ot mazlik to je videt, taky jsem ji mel, byla to super masina ... nedam na ni dopustit. U ma za 10b.

Holmis
Holmis napsal 19.02.11 v 20:01

Krásný XJčko, přeji hodně spokojených km

Luky18
Luky18 napsal 31.01.11 v 20:02

Pěkná pěkná .S to plexi ji sakra sluší .Povedená,dávám za 10 b .A přeji štastnou přicházející sezonu 2011

Viking1
Viking1 napsal 05.02.10 v 16:52

Ahoj, moc pěkná Máša S těma vibracema na 4-4,5 tis. ot. je to fakt chronický. No zase se na ní dá nalítat fakt hrozně moc kilometrů. Sám jsem na 75 tis. Km. A no problem . Tak ať drží

jakufon
jakufon napsal 14.12.09 v 13:36