Jawa 250/592 panelka (1971)

Vlastník martinoz
Vloženo 27.4.2009
Aktualizováno 5.5.2014

Jawa 250 592 1971, můj veterán, co jsem si postavil od začátku

První dojmy - Klasická motorka z dob největší a postupně upadající slávy výroby motocyklů jawa u nás. Když jsem ji dostal, tak předchozí majitel dokázal, že je opravdu možné kombinovat motorky různě. Nyní je ve finální originálním stavu a je to prostě nádhera.

Motorku bych doporučil pro - pro každého nadšence, romantika a zážitek z jízdy jako za starých časů zaručeny

Doplňky na motorce - zpětné zrcátko v řídítku

Je to můj miláček, tak jako každou další ženu už nikdy nebudu milovat jako tu první, tak tohle je ta moje láska. Za dva dny jsem ji rozebral úplně na šroubky a pak další dva roky sháněl díly, ale teď už je konečně "hotová", vše jsem zvládl u sebe nebo jinde po garážích na vesnici. Jde to! Na opravu stačí mít sebou šroubovák a kladivo, o které nové motorce se tohle dá dneska říct, udělal jsem ji dobře a s láskou, takže zatím bez problémů, uvidí se jak dlouho vydrží, holka moje.

Po dlouhé době, co stála sama v garáži jsem se odhodlal ke kroku ji předat na dokončení, čas už není a opravdu do konce chybělo jen málo.

Startuje jak má JAWA ve zvyku na první, najeto není ani 100km, takýe opravdu opatrně zajíždím, aby se vše řádně promazalo. Je to speciální zážitek... (2014)

LUKAS010203
LUKAS010203 napsal 18.04.10 v 19:57

Moc fandím. Dle mého, byla chyba, že Jawa ukončila výrobu 250-tek. Tahle 592, byla nej. I dneska je to krasavice. A dík za vrácení dalšího stroje do života... Dávám 10 bodů.

Černín
Černín napsal 08.01.10 v 21:40

Jawky mají prostě ty správný křivky který se snad musí líbit každýmu kdo neseděl na Jawě nebo Číze a řiká si motorkář není motorkář duší..

Paras
Paras napsal 12.08.09 v 18:52

Krasavice je to super práce. Hlavně to člověka musí bavit Jediná puntičkářská poznámka: klakson by srovnat nešel? Jinak je dokonalá, takhle krásná snad nemohl být ani nová Hodně šťastných kilometrů. Paras.

Milan1963
Milan1963 napsal 29.06.09 v 21:42

Tento model,592,je asi nejhezčí.Pěkně jsi ji zrenovoval.A tak mnoho hezkých kilometrů.

martinoz
martinoz napsal 29.06.09 v 21:42

děkuji všem za uznání, opravdu to potěší a motorka vrní blahem :)