KTM EXC 250 (2002)

Vlastník lukaw
Vloženo 18.1.2009
Aktualizováno 3.8.2011

Ostrý dvoutaktní enduro, výkonu ažaž, lehký jak kolo, obratný jak kamzík

Koupena v prosinci 08. Motorka je dovezená z Rakouska a v Čechách jsem druhej majitel. Má frézovaný brejle řízení a ventilky na tlumičích motion pro. Motor by měl mít podle původního majitele nalítáno asi 60mth po GO - zvuk to má krásnej čistej. Měl by bejt podvozek po repasi - nikde žádný vůle nejsou.

Na motorce jsem vyměnil provozní kapaliny, dal bástry Acerbis, dal nový gripy Progrip, vyměnil ulomenej rychlopal a nový plynový lanko, nechal nově potáhnout rozdrbaný sedlo, koupil zadní blatník a LED světlo Acerbis, dal novou řetězovku, vyměnil zadní kotouč a desky, dal novou spojkovou pumpu, nechal udělat přední vidle, zapojil elektriku a nandal světla místo krosový tabulky.

Mašinu už mám 4 měsíce a krom investic, o kterých jsem více méně věděl už při koupi, motorka šlape jak hodinky, žádnej problém. Přechod ze 4T (TT600R) na 2T byl dobrou volbou. Parádně chytá na první šlápnutí, za každýho počasí, šlo by to sand i rukou, o tom se mi u TTR ani nezdálo. Podvozek je taky uplně jinde, teď po výměně oleje ve vidlích pobírá vše, řádění na MX dráze i ježdění v lese. Ta váha je super. Motor táhne už relativně od nízkejch otáček, na to sem po zkušenostech s dřívější KX 125 nebyl zvyklej, střední pásmo je taky supr, skoro vůbec nemusim spojkovat, no a ve vrchu je to peklo...A co mě mile překvapilo, je spotřeba. Nejsem žádnej střelec a vim, že ten motor nevyužívám naplno (od toho si taky slibuju menší opotřebení a menší náklady na údržbu), ale i tak sem čekal, že to bude víc průtokový

Motorku mám v plánu nechat si tak 2 roky, než budou peníze na novější model.

Povedu tu podrobnej deník úprav, údržby a oprav, i sebemenších (snad jen krom pravidelný výměny oleje a čištění filtru), takovej dlouhodobej test spolehlivosti a výdrže při víkendovym hobby užívání, jako vodítko pro případný kupce nebo zájemce o tenhle model KTM.

V květnu 2009 jsem začal dělat GO. Svépomocí, doma v garáži. Po půl roce jsem zjistil, že na to nemám, jak vybavením, tak časově, takže jsem motor odvez udělat do ShivaMoto Uhříněves. Hotovej motor jsem si vyzved v únoru 2010 a až v dubnu jsem se dostal ke kompletaci. Bohužel jsem si přitom poškodil karbec, takže motorka stále nejela. Začalo shánění staršího funkčního karbece a to trvalo až do listopadu 2010. Teprv v lednu 2011 je karbec v mašině, už to vrčí a já tak můžu začít konečně zajíždět. Mašina stála 20 měsíců a já prošvih 2 sezony.

V únoru 2011 jsem začal zajíždět, vyjel jsem jednu nádrž namíchanou na 1:30. Další svezení následovalo až v dubnu a začal jsem přemýšlet, jestli má moto pro mě ještě smysl, protože se mi na ní nedostáva čas. Poslední vyjížďka se odehrála někdy na přelomu května a června a dospěl jsem k názoru, že je jí pro mě škoda. Stála jen nevyužitá v garáži, po GO, připravená jezdit, ale prášilo se na ní.

V srpnu 2011 kvůli nedostatku času a financí prodána známemu. Doufám, že mu přinese víc zábavy a užitku než mě.

crasherx
crasherx napsal 04.07.10 v 01:29

Další nádherná EXC 250! Tutovéch 10b za to jak se o ni pěkně staráš a postupně vylepšuješ. Jen škoda toho promarněnýho půl roku
Btw napsal jsem ti tam jeden komentík do deníku, tak se na to prosím mrkni.
Díky a bahnu zdar!

Ať jezdí!

SuperSic58
SuperSic58 napsal 28.05.09 v 20:37

slyšeli sme slovo boží, amen

roberto.cz
roberto.cz napsal 08.04.09 v 22:59

pekna to kroska ale bacha na lesaky jsou to svine a stema pomluvama... jen jedno jsem rekl!. radsi 4t nez 2t.. muj nazor a nici jiny! vic jsem k teto kauze nerekl!

Andul
Andul napsal 08.04.09 v 10:01