KTM EXC 250 (2014)

Vlastník Rischwon
Vloženo 15.5.2017
Aktualizováno 18.1.2022

KTM EXC250 Six Days 2014 - krásná, lehká, obratná a silná

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

Husaberg TE 250: nebyla žádná,...

První dojmy - Najel jsem s ní sotva 2MTH,...hned od začátku mě sedla do ruky,..ani jsem nijak nemusel řešit nastavení ovládacích prvků,..velice příjemné svezení,..přejezdy klád a různé trialové pasáže se zdolávali s neuvěřitelnou lehkostí,...ve výjezdech jsem měl trošku problém s dávkováním plynu,..ale s dalším a dalším výjezdem to bylo lepší a lepší,...

Motorku bych doporučil pro - pro lidi kteří berou enduro trošku vážněji a chtějí se někam posunout a učit se

Doplňky na motorce - Frézované brýle, výztuhy chladičů, hydraulická spojka, karburátor Mikuni TMX38, elox kryt hydraulické spojky u rozety, přepínač map, rozeta Supersprox, koleno FMF, karbonový kryt kolena, blástry KTM, Carapaks kryt kolene, Liion baterie

Už dlouho jsem prahnul po čistokrevném enduru a po vyzkoušení všeho možného ve 2T a 4T jsem nakonec vybral co mi sedlo nejvíc a to byla 2T 250,...přesvědčila mě obratnost a lehkost se kterou se tento stroj ovládá,...člověk se s tím fakt uplně hraje,...
jinak super motorka,..uvidíme po více MTH,...mám ji teprve pár dní, tak později doplním nějaké fotky a poznatky,..

najeto 10MTH - nová baterka, přední desky, vzduch. filtr, olej ve vidlicích, pneu + zesílená duše, převlekl jsem ji do originál plastů v barvách Sixdays Sardinia,...
jinak pěkně sem si na ni zvykl ale sou chvíle kdy mě dokáže překvapit,...ovladatelnost opravdu neskutečná, výjezdy se s ní zvládají s neskutečnou lehkostí,..furt poznávám a učím se,...

15MTH - stále se učím a čím dál víc mi vyhovuje, krásně se s ní šplhá do výjezdů, po ulomení páčky spojky jsem konečně namontoval blástry, olej Motorex 15W50

30MTH (tacho 146MTH ) - standardní zimní servis a očista, nová svíčka, podblatník + zadní světlo, olej + výměna gufera u hřídele

44MTH (tacho 160MTH) - čistění karburátoru, airbox, klapky, nádrž, + další podblatník pač ten předchozí vydržel k druhému výjezdu , vodítko řetězu, vyměna chladící kapaliny

63MTH (tacho 179MTH) - nový zadní kotouč TRW + desky CL Brakes, výměna brzdové kapaliny (předek i zadek)

65MTH (tacho 181MTH) - výměna pístu (kovaný píst Athena), výměna vaty ve výfuku, použité ale zachovalé koleno KTM FMF, čištění karburátoru, přívěry a el. startéru, seřízení karburátoru na chladnější počasí (jehla 4373 - 3 pozice, tryska 460, vzdušník 40)

70MTH (tacho 186MTH) - čep řadičky, řetěz DID520 VX2 + rozetka, těsnění spoje výfuku, jetý mousse na zadní kolo, kompletní servis tlumičů a PDS, ložiska + gufera (přední kolo), nová přední pneu (Michelin Competition Medium) + duše

80MTH (tacho 196MTH) - repas startéru (nové uhlíky) + pročistění všech částí el. starteru, nová zadní pneu Michelim Comp Medium + Michelin BIB Mouse, gripy ODI KTM, seřízení karburátoru na chladnější počasí (jehla 4373 - 3 pozice, tryska 450, vzdušník 35)

84MTH (tacho 200MTH) - countershaft repair kit (gufero u hřídele)

91MTH (tacho 207MTH) - opravná sada ke karburátoru Mikuni (komín jehly S4, jehla 4375 - 2.pozice, hlavní tryska 460, vzdušník 27,5)

103MTH (tacho 219MTH) - karbec hlavní tryska 450, vzdušník 25, nové koleno FMF, kryt kolene Carapaks, Lithium-ion baterie

113MTH (tacho 229MTH) - servis startér - nový bendix, čep brzdy, zadni madlo, tahací popruh ve předu

122MTH (tacho 238MTH) - přední mousse Michelin BIB

127MTH (tacho 243MTH) - repast předních tlumičů (gufera, stíráky, olej, nastavení + nové ochranné kroužky gufer + šrouby), gripy, original KTM přední a zadní desky, nový airbox/boční tabule na číslo

155MTH (tacho 271MTH) - aktuální stav k 13.10.2021

klubko
klubko napsal 07.06.17 v 09:08 9b.

kurňa, už skoro 3 týdny to tady máš a já si jí ještě nevšiml tož už se těším, až spolu pojezdíme třeba zase v boršicích :-B

Rischwon
Rischwon napsal 23.05.17 v 11:49

Díky je to nádhera,..akorád na mě vykouklo pár překvapení které prodejce zamaskoval, ale pár tisíc to poladí a bude se zas vesele řádit,...

SojkinXR6R
SojkinXR6R napsal 22.05.17 v 16:14 10b.

Krásná sixday-ka
Tak ať slouží, dělá radost a ... kolama dolů

Seznam
Seznam napsal 18.05.17 v 12:44 10b.

nadherna, zavist taky na takovou setrim