Jawa 350/640 (1992)

Vlastník Kwítek
Vloženo 30.6.2003
Aktualizováno 4.9.2011

Sic vyrobena v r.1992, jezdí od r.1994. Červená metalíza (nový lak!), "naháč", dvoukomorové výfuky, kufr, nové budíky (již bez bošáku)...Zkrátka je moc hezká a frčí jako drak!! Holt český stroj :)

Cesty: Neb mám chaloupku u Prčic, tak většinou projížďky po okolí směrované do jižních Čech. Pravidelně srazy v Jizbicích, zahajovací a ukončovací jízda Jawa klubu a co se kde nachomejtne za akce. V létě roku 2004 byla Jawička se mnou v zahraničí! Projeli jsme část Slovenska a i do Rakous jsme zavítali. Bez jediné chybičky mě dovezla zpět do rodného městečka! Opravdu nenáročná motorka :)

Další info: S Jawičkou jsem moc spokojená, je to moje beruška. Neb jsem si ale zakoupila Suzuki GS500, nemám na ni už moc času. Ale je mi líto ji prodat, tak na ní alespoň učím svou sestru. Rozšiřuji klan dámských řidiček jednostopých strojů! (v překladu: motorkářky:) )

Aktuální info: Dnes je 4.9.2011 a já se dnes vrátila z motorkářského srazu. Byl to Jawáč – sraz pořádaný klubem Jawaklub Praha. Letos měl 50 výročí svého založení. Proto jsem se na počest této události rozhodla opět vyjet na motorce značky Jawa, abych jí světu ukázala. A!?! Bylo to úžasné! Jawí život je prostě nesrovnatelný s životem japonským či jinak cizozemním. A já na to bohužel na čas zapomněla. Jak je již známo, mám Jawičku 350, typ 640 RED STYLE. Je nepopsatelný pocit, jež zažívám při řízení tohoto jednostopého vozidla. S Jawičkou jezdec sroste. Stane se člověkem s kolesy. Jedno těleso se přec jen nehádá. V zatáčce se nádherně naklání, kam si jezdec usmyslí jet, tak bez problému zamíří. Otočit se na místě s dokonalým rejdem je též procházka růžovým sadem.
Jawička je stroj na silnice i do terénu, na dlouhé cesty i na cestu pro housky. Sedí se na ní vzpřímeně, takže nebolí záda ani nejsou otlačeny ruce. Jezdec má nádherný výhled kolem sebe, jako by jel na koni, bezvadnou ovladatelnost, jako by šel pěšky, zažívá lehkost, jako by jel na jízdním kole. Jawička je stroj malý, ale přesto je to pořádný kus motorky. Má krásně tvarovanou postavu – ta zvedlá prdelka!
Jawička je stroj nenáročný- co se pokazí, jde levně a bez problémů opravit. Lehčí opravy a úpravy člověk zvládne sám a s trochou zručnosti zvládne dát do kupy vlastně celou Jawičku. Jsem prostě uchvácena!!!
A zápory? Snad jen ten hustý obláček dýmu, který se line za Jawičkou. Nu což, alespoň má Jawička dobré maskování – takový James Bond! :)

Jeňula
Jeňula napsal 11.07.21 v 19:08 10b.

Pěkná, vymazlená a výstižně popsaná Jawinka. Jen bych si dovolil dodat, že docela povedený motor je od sesterské ČZ. Hodně krásných kilometrů na české legendě přeju!

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 04.09.12 v 08:17

Pěkná česka motorka. Davam ti za ni a registraci 10b

smoula555
smoula555 napsal 13.08.12 v 23:39

Pěkná 640 a taky pěkný popis..Na Jawu se holt nezapomína..

Černín
Černín napsal 03.12.11 v 21:20

Jawičky jsou o pohodový jízdě ...kdo chce závodit koupí japonce...

čita
čita napsal 12.03.09 v 12:32

pěkná jawka pěkná,škoda že bydlíš tak daleko mám tu pár kámošu na mašinách a mohla by ses přidat