Yamaha YBR 125 (2006)

Vlastník Pablo.SV
Vloženo 31.7.2006
Aktualizováno 11.7.2009

Moje první motorka. Byl to nový stroj, báječný ve všech ohledech. Skutečně mě toho hodně naučila a nikdy na ní nezapomenu.

Yahama YBR 125 je skvělá motorka do začátků. Každého mladého dokáže hodně naučit. Její vzhled vám buďto padne nebo ne. Je to otázka názoru. Mě se líbí a myslím, že za ty peníze lepší novou "dvácu" neseženete. Najezdili jsme spolu skoro 28 000km téměř bez problému.

Motor: Výkon motoru vás pravděpodobně časem omrzí a začnete pár koníků postrádat. Průběh výkonu je příjemně rozložen. Díky vyvažovací hřídeli netrpí téměř žádnými vibracemi, což vám dává možnost velmi pohodlně cestovat.

Tlumiče: Výtku bych měl k předním tlumičům, které jsou poněkud měkké. Zadní tlumiče lze nastavit dle svého gusta. Pro lepší průjezdy zatáčkami jsem zvolil nejtvrdší možné.

Brzdy jsou dostačující, ačkoliv by přední kotouč snesl i dvoupístek nebo zadní bubnová brzda by mohla být nahrazena kotoučem. Ovšem vždycky jsem všechno ubrzdil, takže stěžovat si nemůžu.

Sedlo je celkem pohodlné. Zadek začal bolet asi tak po 250-300km.

Pneu: Překvapilo mě, že originální pneu nejlépe držely v zatáčkách a vydržely dokonce 12tis.km, následující pneu Conti City vydržela pouze 6tis.km měla měkkou směs a rozhodně nedržela tak dobře.

Úpravy: Originální řidítka jsem vyměnil za širší. Tato změna ovlivnila dojem z jízdy. Dále jsem musel vyměnit originální obrovké blikače za miniblinkry, s nimi bylo potřeba vyměnit i přerušovač.

Komplikace: Jednou byl problém s indukční cívkou. Někdy po 20tis.km začal motor z nenadání žrát olej, což mělo za následek odchod spojky do věčných lovišť. Pro neschopnost techniků byla motorka v autorizovaném servisu skoro 2 měsíce. Nicméně vše bylo opraveno. A od té doby s motorkou nebyl žádný problém.

Rozhodně vám tuto motorku mohu doporučit.

Zkušenosti:
Předchozí motocykly: Jawa 20, Stadion S22, Jawa 150.

Cesty: Jezdím všude po republice a občas i nějaký ten srázek.

Další info: Plexi-štítek Givi plexi A 200.

Pablo.SV napsal 06.12.07 v 17:10

Jasny jasny, tak tohle musíš pořešit spíš s kámošem co má CBR, kamera je jeho a pár záběrů s Tebou má. Tak se s ním kdyžtak domluv

uš
napsal 06.12.07 v 15:24

Asi takhle-soustředil jsem se spíš na průlet zatáčkou,než na to co máte v ruce....abych třeba nepředved nízkej průlet porostem nebo broušení prdelí o asfalt každopádně pokud jsem vám uvíznu na nějakým záběru,tak bych ho uvítal do sbírky...samozřejmě za nějaký autorský poplatek

Pablo.SV napsal 06.12.07 v 13:29

To UŠ.:Byl jsem tam já a kámoš s tou CBR.Ale nic jsme myslim nefotili, měli jsme tam kameru takže jsme jenom natáčeli

uš
napsal 06.12.07 v 13:01

To Pablo!Nebyls to teda ty nebo některý tvůj známej s tím foťákem?Rád bych se na ty fotky kouknul...

Pablo.SV napsal 15.08.07 v 12:14

boční stojan stál asik 500