Aprilia Tuareg 660 (2023)

Vlastník nema1563
Vloženo 1.3.2024
Aktualizováno 26.3.2024

Když jsem ji uviděl na živo a svezl se tak bylo rozhodnuto. Dostanu obě nohy v pohodě na zem, 204 Kg pohotovostní hmotnost je super. Má vše co od cestovního endura očekavám a k tomu se mi libi.

Motorka koupena od Motoboom-České Budějovice

Honda XL750 Transalp: Byl favorit ,ale Tuarega před koncem roku zlevnili na podobnou cenu.Tuareg již v zakladu tempomat, bezdušové pneu, kryt pod motorem, blastry, možnost vypnuti ABS a moto si to pamatuje !! a nakonec design made in Italy…proste se mi vic libi.
Suzuki V-Strom 800DE: Určite super motorka, ale nějak jsem nedal to přední světlo s maskou a pak taky hmotnost jsem prcek a žádný silák tak každý ušetřený kg je fajn

První dojmy - Vše ok na první dobrou

Motorku bych doporučil pro - Všem kdo hledá lehké moto na cestovaní po cestách i necestách.

Doplňky na motorce -

Je mi 50 něco odježděno mam, ve 12 pionyr a pak různé stroje různé styly. Jawa 350, Yamaha XJ 900, VFR 750, Fazer 1000, GS 1150 asi jsem se musel najit…Nakonec jsem se utvrdil na stará kolena, ze ma parketa je klasika v kombinaci s cestováním. Takže doma je užasný Royal Enfield 500 ,CZ 501 a teď nově Tuareg.
Aprilia mi hned sedla, trošku jsem se bál jestli došlápnu na zem, ale obě nohy najednou dostanu sice jen na pul chodidla ,ale jistota tam je, výkon úplně v pohodě 80 koní mi bohatě stačí. Jezdím většinou sólo + bagl a myslím, že i ve dvou nebude problém.
Zatím vzhledem k počasí mám prd najeto ,ale i těch pár 100 km mi naznačilo, že to je super stroj a zatím jsem žádný nedostatek nenašel. Do terénu jsem se bez padáku moc nepouštěl, ale na silnici a polňačce to je bez výhrad. Zatím porizen nosic a kufr. V plánu padáky a hl. stojan. Origo docela za ranec tak uvidim.
Že zrovna Tuareg?! Může za to trochu můj kamarád Milan…ten furt vrtal, že Italka je boží a at si udělám radost … a taky Jiří Velikovský z Motoboom ten mi vyšel ve všem vstříc, půjčil moto na cele odpol. S příslibem věrnosti jsem dostal i quick shifter v ceně a celkově i jednání bylo naprosto profesionální. Takže zatím maximální spokojenost.

Maraxtz
Maraxtz napsal 05.05.24 v 21:23 10b.

Fišek
Fišek napsal 25.03.24 v 21:53 10b.

Jsem před koupí nového cestovního stroje a přesně jak ty vybírám z těch samých motorek. Zatím je mám všechny jenom ošahané a nejvíc mi seděla Honda. Jsem ještě o kousek menší prcek než ty 170cm. Ale Tuareg nevím proč, ale strašně mě přitahuje. Chci jet na akci Moto test camp v Soběslavy a tyto tři mašinky si tam odzkoušet, tak uvidíme která víc padne do ruky.

Dnage
Dnage napsal 09.03.24 v 18:23 10b.

Kybergreg
Kybergreg napsal 06.03.24 v 09:35 10b.

Já mám 172cm a loni na Motosalonu jsem si na Tuarega sedl a nechápal jsem, jak v pohodě dosáhnu na zem. A taky mi pocitově do pazourů a pod zadek parádně sedl a ani pocitově na místě není těžkej. Mají tu ergonomii fakt dobře zmáknutou i pro nás prcky.

berry78
berry78 napsal 04.03.24 v 08:54 10b.

Nejhezčí barevná kombinace ...