Honda PCX 125 (2021)

Aktualizováno 16.6.2023

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 8 záznamů

Karine
Karine napsal 08.09.23 v 11:13 10b.

Ahoj, předpokládám, že už jsi byl na první servisní prohlídce v 1000km. Na kolik tě přišla? Mě v Ostravě nacenili výměnu oleje a cca půlhodinovou prohlídku (stav brzdovky, chladící kapaliny atd... žádné ventily či složitější zásah) na 2500 Kč! Materiál za 150 Kč, zbytek je cena za půl hodiny práce.

HQMario
HQMario napsal 21.06.23 v 09:13 9b.

Je úplně jedno na čem začínáš. Skútr nebo motorka - je to pořád jedna stopa a jízda na ní se ničemu nevyrovná. Taky jsem na skútru najel hromadu kilometrů, než jsem si pořídil svoji vysněnou motorku a jako alternativa na dojíždění kamkoli, je to skvělé, o praktičnosti není třeba ani mluvit. Já tenkrát hlavně nemusel řešit to kde zaparkuju, takže v té době byl skútr super, i když to byla jen padesátka a požadovanou trasu (cca 100 km) jsem jel o hodinu déle než bych to dal autem. Tak hodně šťastných kilometrů

Myschan
Myschan napsal 20.06.23 v 09:50 10b.

Hezká recenze, napsáno s citem, je vidět, že máš ke stroji vztah a to se cení. A je jedno, jestli skútr či motorka. Ať dělá jen radost

stařík62
stařík62 napsal 20.06.23 v 08:21 10b.

PCX, nejprodávanější skútr v Evropě. Stane takovou klasikou.
U těchto a podobných vozítek mi přijde úsměvné bavit se o spotřebě. Proč ? Prodávám teď SH150, nový byl asi za 130 a budu rád, když dostanu 30, najeto 22 tis. To je, a to je - dobrých 4,5 Kč/km jen na ceně skútru. Takže spotřeba asi 1,6 Kč/km v těch celkových nákladech, přičtu-li trochu servisu (loni 8 tis), hraje prakticky hodně nepodstatnou roli. 10b za rozšíření počtu dvou stop ve městě.

83427
83427 napsal 20.06.23 v 07:03 10b.

Pořídil jsem pcx vloni z naprosto identických důvodů. Jezdím celoročně. V zimě jsem měl spotřebu 2.1 a teď 1.9. Takže celoroční průměr 2 na sto. Raději jezdím po okraji Prahy na pohodu a kochačku. To každodenní kličkování v zácpách na jižní spojce mě asi po dvou tejdnech přestalo bavit. Pokud jde o ty výlety, tak ono hodně záleží na postavě. Já mam 185cm, nemam plexi a vážím těsně pod metrák. I když jsem jel sám, tak do prudšího kopce scoot jel na plný plyn třeba jen 50km/h. Nedovedu si představit, že bych měl za sebou ještě batůžek + její krámy. Někomu to asi nevadí, ale já se v těchto situacích, kdy jedu poloviční rychlostí než všichni ostatní, necítím komfortně a už vůbec ne bezpečně. Takže jsem si k PCX navíc koupil motorku na cestování a výlety (Honda CB500x) a zapsal do autoškoly na dodělání plného Áčka.

_Michal
_Michal napsal 18.06.23 v 13:09 10b.

Start stop off. Jezdim za 2.1 vsude první.

pali3x
pali3x napsal 16.06.23 v 21:43 10b.

Ja hodnotím za 10... PCX som skúšal a prišla mi veľmi obratná - super v meste, ale nie ideálná pri vyššej rýchlosti (chýba pocit stability). A ešte som sa cítil trochu stiesnene (mám 182 cm). Spotreba geniálna...
PCX s vyšším plexi vyzerá dospelejšie ako s originálnym .

K autu...
Mne sa náhodou Mini páči... Je to jediné "dievčenské" auto, na ktorom by som sa nehanbil jazdiť... Napr nový Beetle 1. generácie vyzerá ako Barbie auto... Fiat 500 je tiež veľmi dievčenský. Ale Mini je taká malá motokára od BMW Vlastne v Mini nikdy neočakávam iba ženu (so skvelým vkusom), lebo je to zaujímavé "autíčko".

elvis78
elvis78 napsal 16.06.23 v 16:01 8b.

Skůtr je skvělá věc
dávám osm protože PCX se mi úplně nelíbí, kdysi se mi líbila první verze,ale jsou hezčí stroje
spotřeba je super

ale to Mini je hrozný a už vůbec ne pro chlapa, jestli ten malej krám žere 7,5l no potěš ...