Honda PCX 125 (2013)

Vlastník sopeko
Vloženo 2.6.2014
Aktualizováno 22.6.2015

vyborny elegantny moderny EKO skuter na dennodenné jazdenie, spotreba do 2,4 litra, vhodny pre 2 dospelych.

Motorka koupena od HONDA MOTOR-CAR - výborný prístup, rýchle jednanie

Gilera Runner 200: rovnaka cena ako Honda ale najazdene 20.000km a 5 rokov stara
Keeway ARN 125: mala maximalka, honda posobi krajsie, mohutnejsie, bezpecnejsie
SYM HD 125: cena porovnatelna s hondou, tak som volil osvedcenu kvalitu :)

První dojmy - + Dizajn, tichý motor, kvalita a spracovanie honda, spotreba, pohodlné jazdenie v 2 luďoch (180kg nosnosť). - tvrdá zadná pružina, cítiť každú jamu, model 2013 má rozdelené sedadlo, ktoré mi občas vadí. Nechápem, prečo nemôžem otvoriť sedadlo keď je skúter naštatovaný :-/ mali nechať funkciu open seat aj v polohe motor ON.

Motorku bych doporučil pro - pre každého ! :-) pre novačika medzi skutrami, skusenejsieho kto chce dizajnovo pekny a spolahlivy skuter. Pre moju manželku ktorá v živote nešoférovala skúter/motorku a po krátkom vysvetlení je nepoložila na parkovisku a ani nedala čelovku do stojaceho auta :-D Hlavne sa hodí do mesta ale da sa sňou podniknúť aj kratší výlet

Doplňky na motorce - držiak na kufor
- zadný kufor givi 300B - čierno biely elekganty, hodí sa k farbe skútra
- predný givi plexi dymový o 15cm vyšší ako originál Honda
- predné LED parkovačky

Neskôr pribudnú:
- bielejšie predné svetlomety
- zadné LED brzdové svetlo + blinkre
- prečalúnenie sedadla po odstránení toho ,,beďaru,, alebo ako to volate :)
- asi až po skončení záruky výfuk Leo vince a možný upgrade na 164CC + variator.

Průměrná spotřeba - 2.36444 l/100km

Idéalne rozmerovo do mesta, ľahké ovládanie vďaka 128kg, nema problém snou manipulovať ani manželka.

Skúsenosti su zatiaľ krátke, nemáme za sebou ani 1 nádž, takže tie prídám neskôr.

Dizajn
- krásny na prvý pohľad, najkrajšía je v kombinácii bielo čierna ktorú som aj zvolil
- pôsobí bezpečne

Výbava
- prehladne človek vidí rýchlosť, stav paliva atd
- dostatočný odkladací priestor na mobil, penaženku, kľúč od garáže v predu, pod sedadlom dosť miesta na prilbu, kabelku, menší nákup v obchode, takých 10 litrových mliek by sa tam myslim zmestilo :)

Čo chýba:
1.hodiny (možno dokúpiť napr moto dizajn)
2.údaj o tom kolko km šte prejdem do prázdnej nádrze (aj keď posledná blikajúca palicka je myslím 40km)
3. zamykatelný box pod páčkami
4. nechápem, prečo nemôžem otvoriť sedadlo keď je skúter naštatovaný :-/ mali nechať funkciu open seat aj v polohe motor ON.

Btw. mohli pridať vetranie na nohy ako ma Gilera, aj ked mne to nevadí, kedže na nohy počas jazdy nefúka, skor cítim ako by som mal vyhrievané sedadlo od motora??

Jazda
v dvoch pohodlna, bez problemove miesto na sedaku, veľkosť stupačiek je ideálna aj na dobrom mieste. V predu kopec miesta na nohy, nefúka na ne počas jazdy.

Motor
prekvapil ma tichý zvukový prejav, 11,7 koná stačí do mesta, výdy som prvý z križovatky a to ani nenaháňam, kedže je to v zábehu a aktuálne má skúter 133km.
Start-stop systém je tiež super, jemné brnknutie do plynu = okamžitý a tichý štart.
Dobrá a rýchla odozva na plyn.

Brzdy
- predná kotúčová sa krásne zasekne pri jemnom potlačení
- zadná bubnova postupne brzí a spomaluje skuter.
Percentuálne by som to dal tak 33% z brdzenia prednej. Je to na každej PCX alebo treba dotiahnuť zadný šroub aby mala lepšiu účinnosť ?

Spotreba
1. nádrž: 205km = 2,44 litra na 100km. Tankovat som siel po 15km ako začala blikať posledná palička. Na nezabehnutý motor a jazda 50% km vo dvojici je to viac než dobrý výsledok.
2. nádrž: 205km= 2,44 Litra (5L dotankovane)
3. 200km = 2,4 litra (4,8L)
4. 225km = 2,28 spotreba
10. 215 = 2,25 lira
Servis
Tak mame za sebou prvych 1000km a navstivili sme Honda servis 18.8.2014

Po hodine a pol mi dali skuter, platil som 56 eur :o) = cca 1570czk
- 1,5 hodiny prace (32 eur = 900czk na hodinu )
- olej 10w40 0,8L (6,45e = 180czk)
- spotrebny material (0,40eur = 11czk)

2013 vs 2014
Príplatok 500 EUR (cca 12.000czk) oproti novému modelu 2014 som nespravil kvôli tomu, že tie rozdiely sú minimálne.

- váčšiu nádrž (cca 230-250k dojazd mi postačuje s mojou 5,9 Litorvou)
- váčšiu priehradku na veci v predu nepotrebujem
- LED predné svetlá sú pekné ale prežijem aj bez nich
- moto hodiny mi tiež netreba, nosím hodinky na ruke
- 12V zásuvka tiež nie
- 2014 nemá rozdelené sedadlo, čo je veľké plus, budem to časom riešiť :)

PCX vs GILERA Runner 200 r.2012

Mal som možnosť sa previezt na Gilere, tu je par postrehov
- Honde brzdí predná brzda lepšie
- Honda ma tvrdšiu zadnú pružinu, viac cítiť spomalovače, jamy
- Gilera pôsobí ako malý sršeň, zrýchlenie je výborne
- človek má pocit ako by sedel NA skútri, pričom pri Honde mám pocit, že sedím V skutri
- otáčkomer na skutri ??? uplna zbytočnosť
- Gilera má tuhší plyn, treba vynaložiť viac sily aby človek otáčal páčku
- Gilera nemá dobre vyriešený stojan, keď ho človek sklopí, hneď sa sklopí naspať, takže keď človek chce vystúpiť, musí držať nohou stojan a pokladať skúter na bok :-/
- po vysunutí bočného stojanu nezhasne motor ako pri Honde
- pocitovo mi príde bezpečnejšia Honda a nelutujem, ze som si vybral PCX !

NOVE ,,bielejsie ziarovky :) porovnanie L-P

SKUTER PREDANY 6/2015...nech sluzi novemu majitelovi. Dovod predaja bol prechod na nieco vacsie a silnejsie :)

sopeko
sopeko napsal 18.08.14 v 16:54

Tak mame za sebou prvych 1000km a navstivili sme Honda servis 18.8.2014

Po hodine a pol mi dali skuter, platil som 56 eur :o) = cca 1570czk
- 1,5 hodiny prace (32 eur = 900czk na hodinu )
- olej 10w40 0,8L (6,45e = 180czk)
- spotrebny material (0,40eur = 11czk)

sopeko
sopeko napsal 05.06.14 v 13:23

Ďakujem, som zvedavy aka bude spotreba po 500km, zatial treba ten motor šetriť, nech sa dobre zabehne...tak nepoznam jeho limity.

Pridal som porovnanie s Gilerou runner 200 2012, zaujimavy stroj

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 02.06.14 v 10:47 10b.

Vypadá fakt moc dobře,jako vše od Hondy gratulejšn