Yamaha XJ6 (2010)

Vlastník StillFlyingMust
Vloženo 20.4.2022
Aktualizováno 20.4.2022

Hodná kočička, která má drápky.

Kawasaki ER 6N: Je celkově malá a radši jsem zvolil 4 válec od Yamahy.

První dojmy - Z téhle motorky jsem si hned sedl na zadek. ze 125 sednout na mašinu se skoro 60 Kw byl menší šok.

Motorku bych doporučil pro - Moto bych doporučil všem co chtějí mít motorku na každodenní ježdění. Jak pro zkušenější, tak pro začátečníky, všichni si zde najdou to co chtějí. Na motorce je nejlepší ten motor. Klidnej neucukanej krásnej průběh, kterej ti od 7 tis. vezme pod prdelí a hodí tě až do 225 km/h.

Doplňky na motorce - M-Style páčky
Padací protektory Rutan
Výfuk se svody Black Widow
Karbonový větrný štítek z Itálie
SPZ zkrácený držák

Motor je z R6 a je jinak zpřevodovaný a taky trochu seškrcený oproti agregátu co je třeba na FZ6. Průběh výkonu je naprosto sametový. Na 4 válce dost táhne odspodu což je nezvyklé a nahoře to už celkem dost letí. Podvozek také není špatný, když si s tím člověk pohraje a když zvolí správné pneu. Já měl na moto Diablo Rosso III a to je potom dobré lepidlo.

Na 6tku je moto celkem dost těžká, ale váha hned po rozjetí zmizí a motorka je skvěle ovladatelná. Na záda jde jedině na spojku při 1. a 2. kvaltu.
V Brazílii jsou i maníci co to zvládnou ve větší rychlosti :D ale já zas takovej blázen nejsem.

S motorkou jsem najezdil 10 tisíc km (zhruba 2,5 sezóny) a už sem jí začal docela ždímat. Když sem moto kupoval tak jsem musel řadit tak v 7 tis., protože už na mě byl ten zátah moc, ale po 2. roce už sem si to pleskal až do omezovače.

Motorka je dost spolehlivá...některé motory se dožívají i nájezdu 70-90 tis. km.
Stačí se o motorku správně starat, měnit pravidelně kapaliny, dodržovat servisní intervaly.
Nikdy jsem neměl s moto problém, asi až na prasklou žárovku u blinkru :D

Tahle motorka není uplně na nějaké dlouhé cestování, protože je ten posez jemně sportovnějšího typu. Je to skvělé do zatáček, ale sedět na tom celý den nechcete.
Na nějaký ten výlet ve dvou do vzdálenosti 150 km to bude až až.

Spolujezdec je jinak co se týče pohodlí celkem dost v pohodě a má i madla, což je vždy výhodou pro ty zkušenější baťúžky.

Mimochodem tahle motorka má asi nejlepší zvuk ze všech...dle mého gusta.
Laďák bez DB killeru = doma tě uslyší už 5 min před příjezdem.