Yamaha XJ6 (2009)

Vlastník CuoreSportivo
Vloženo 1.4.2011
Aktualizováno 13.6.2016

První motorka, ovladatelná, dostatečně zábavná, určitě na chvíli bude stačit. prodáno.

Motorka koupena od yamaha ŽiŽi Lipník nad Bečvou

První dojmy - Super padne do ruky a posed je velmi uvolněný. Tichá, při jízdě ve středním spektru otáček není skoro slyšet. Slušně brzdí, na jednoduchou motorku velmi slušně.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníka. Je hodně nezáludná výkon se dávkuje naprosto čitelně a postupně. Taky si myslím, že je to super motorka pro ženy a dívky, má velmi nízko sedlo snadno se s ní manipuluje na místě. Navíc těch cca 80 koní je dostatečných i pro zkušenějšího jezdce takže nezačne brzy nudit.

Byl jsem překvapený, že i taková jednoduchá motorka může velice dobře posloužit jako prostředek zábavy i jako přibližovadlo. Nekouše, ale když je potřeba tak umí být příjemně divoká
Pozitiva: snadná ovladatelnost, slušný a dobře kontrolovatelný výkon, vzhled
Negativa: nulová ochrana před větrem (jaksi vyplývá z podstaty :)), příliš utlumený zvuk, poměrně problematická a drahá výměna výfuku (vše v jednom kuse - musí se vyměnit i se svodama)

Po několika letech soužití musím doplnit pár poznatků.
Jako cestovní motorka je poměrně dobře použitelná, projezdili jsme to spolu už docela dost a nikdy to nebylo extra únavné. Funguje naprosto spolehlivě a nezáludně i na mokru a při nízkých teplotách. Dá se na ni naložit kde co a pořád je jízda v klidu a bez stresu. Ovšem to cestování musí být mimo dálnice. Jízda dálničním tempem je dlouhodobě docela opruz. Sice po instalaci větrného štítku GIVI se to hodně zlepšilo, ale pořád je to naháč a hodně na ní fouká. Na druhé straně po okreskách lítá jak veverka po borovici. Optimální dávkování výkonu a zátah z nízkých otáček je pro rychlé průlety krajinou nebo městem naprosto super.

Přidal jsem zrcátka s integrovanými LED blinkry. Je v nich více vidět a taky ty blinkry jsou účinnější.

Spolehlivost. Téma které nedokážu nijak komentovat. Nikdy se nic ani náznakem nepokazilo, všechno vždycky fungovalo jako když jsem si ji vyzvednul u dealera. Odolnost vůči vlhku je až překvapivá. Měl jsem ze začátku obavy aby mi někam nenateklo a nezačalo to střečkovat, ale nikdy nic. Japonci to asi umí udělat tak aby to fungovalo.

A s tím souvisí náklady na provoz, spotřeba je dlouhodobě okolo 4,5 - 5,0 l/100 (alespoň myslím, je mi to celkem fuk), servisní náklady - zatím kromě oleje a filtrů, brzdovky a gum nebylo potřeba nic měnit. Je to nenáročná zábavná kamarádka do nepohody i hodně velké pohody.

Tak moje kočička změnila majitele. Včera si ji odvezl sympaťák z Vysočiny a myslím, že bude v dobrých rukách. Ty první zážitky s motorkou budou navždycky spojené jenom s ní a byly vždycky moc příjemné.

RADANOV
RADANOV napsal 19.09.11 v 18:21

Supr naháček a ještě moje oblíbená barva černááááá.Není co dodat!Nádhera.

madmax2
madmax2 napsal 24.07.11 v 23:11

hezky kocicky sem ani nevedel ze se dela predni blatnik v matu. 10b zvuk bych rekl ze je ok aspon pro me ucho

sedlon
sedlon napsal 04.04.11 v 20:05

Perfektní, krásné stroj od ladiček přeju spoustu šťastných km 10b

lubinou
lubinou napsal 01.04.11 v 15:50

Fajnová voňavka. Svody můžeš uříznout a napasovat laďák.