Yamaha XJ6 (2009)

Vlastník Jelly92
Vloženo 25.3.2019
Aktualizováno 27.4.2022

yamaha XJ6N 2009 - ideální pro začátečníky, potěší i zkušené

Motorka koupena od FIRMA:Luboš Sedláček - RedBikes (Věžnice - maximální spokojenost s prodejcem; super komunikace; poctivý a vstřícný

Honda CB 600F Hornet: na začátek jsem chtěl něco \"klidnějšího\"
Yamaha MT-07: dvouválec mě tolik nenadchnul a cena byla mimo můj budget

První dojmy - Jelikož je to moje první motorka, tak moje dojmy jsou vesměs kladné. Motorka je velmi dobře ovladatelná, lehká a parádně jde za plynem a do zatáček padá skoro sama.

Doplňky na motorce - 2020
GIVI 3D600 boční brašny
GIVI V47NNT TECH topcase
GIVI A286 kouřové plexi
Barracuda padací protektory
Zalamovací páčky
2021
kompletní výfukový systém ixrace pure black

Dlouho jsem hledal a vybíral svůj úplně první stroj. Řekl jsem si, že bych určitě chtěl čtyřválec a určitě kolem 600ccm a musí to být naháč. První po čem se člověk kouká je samozřejmě kultovní Hornet CB600F. Nicméně po desítkách inzerátech a několika recenzích jsem usoudil, je sršeň by byl na mě pro začátek velké sousto. Přece jenom 71kW je na start trochu víc než bych chtěl :)
Jak šel čas, tak jsem upustil od čtyřválcového požadavku a začal koukat po dvouválcích přesněji po MT-07 od Yamahy.
Motorka s pěkným, ostrým vzhledem s výkonem tak akorát(54kW), ale cena byla daleko od mých možností.
Nicméně jsem zůstal u Yamahy a narazil na XJ6N. Na první dobrou jsem si řekl to je ono, tohle musím mít. Splňovala vše po čem jsem toužil. 600ccm, čtyři válce, hmotnost kolem 200kg a s výškou sedla do 800mm(holt 175cm a krátké nohy dělají své :D ). Tím začal hon na ten správný kousek.
Nakonec jsem se po měsíci hledání rozhodl navštívit RedBikes ve Věžnici, kde byl parádní kousek v černé barvě, ročník 2009 a najeto cca 27tis km. Přístup prodejce naprosto parádní, motorka ve velmi dobrém stavu, tak jsme si plácli.

Po prvotní péči (svíčky, vzd.filtr,olej.filtr, výměna oleje, čistění a mazání řetězu), kterou jsem xjéčku chtěl dopřát, přišla na řadu první společná jízda.

Okruh měl délku 80 km, tak hezky v klidu, nikam nepospíchat a budeme se pomalu seznamovat.
Už po pár kilometrech jsem byl z jízdy nadšený. Motorka ochotně padala do zatáček, šla dobře za plynem, řazení na jedničku a na zvuk z toho malého beďara místo výfuku jsem si zvykl :D

To, že na naháči fouká jako prase ani nemusím zmiňovat a neberu to jako negativum, dá se to vždycky pořešit nějakým plexi ;) Ale na co si budu muset zvyknout jsou brzdy, které jsou na můj vkus hodně měkké.

Samíc
Samíc napsal 27.04.22 v 23:46 10b.