Yamaha XJ 600 (2000)

Vlastník ejda23
Vloženo 24.1.2022
Aktualizováno 24.1.2022

Yamaha XJ 600 S Diversion - vzduchem chlazená, jednoduchá a spolehlivá motorka.

První dojmy - Agilní bezstarostná motorka

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci, cestování po krásách střední evropy.

Doplňky na motorce - Kufr na 2 helmy

Řadový čtyřválec v této Yamaze není žádný trhač asfaltu, je osvědčený vzduchem chlazený čtyřválec s celkem osmi ventily, který má tuším kolem 60 koní. Takže žádný výkřik techniky, ale spolehlivý pracant, který se Vám odmění stabilním nástupem výkonu, úsporným provozem a výkonem adekvátním pro běžné cestovně-sportovní užití.
Vzhledem ke koncepci motoru je nasnadě jeho poněkud vyšší hlučnost, která se projevuje jakoby neuspořádaným chodem či chrastěním. Jsou pochopitelně slyšet ventily, což není nikterak na závadu a budoucí majitelelé XJ-cek by s tímto měli počítat. Další kosmetickou vadou na kráse jsou vibrace, které nastupují u tohoto motoru někde mezi 4300 - 4700 otackami, coz je pochopitelně přesně tam, kde je nejmiň potřebujete. Nezbývá než se s tímto faktem smířit, uvedené vibrace jsou vlastní všem XJ-ckum a nastupují právě kolem 4,5 tis.ot. Toto jsou ale jedinné dvě věci, které bych motoru vytkl. Jinak jsem spokojen s klidným nástupem krouťáku, motor se točí ochotně až do nějakých 8 tis. otáček, ale to mu zas až tak nesvědčí. Jeho kvality oceníte tak mezi 6 ti až 7 mi tis. Zároveň je potřeba mít na paměti, že máte pod sebou téměř 600ccm, což je slušná porce, ale že by to bylo na vyjetí z garáže a pak už jen držet čtyřku tak to teda ne. Je potřeba řadit a nenechat motor trápit v otáčkách mimo zelené pásmo a umožnit mu optimální pracovní prostor. Co se týče spotřeby, tak závisí na způsobu jízdy. Můj dlouhodobý průměr je někde kolem 4,5 l/100km. Dá se jezdit i za méně, ale to je spíše taková economy drive a to si teda legrace moc neužijete. Takže bych to viděl optimálně mezi 4-5 l/100km podle způsobu jízdy a váhy vaší drahé polovičky.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 03.02.22 v 13:22 10b.

Krásná Diverse s tou odrazkou jsem měl taky výstup na STK,přitom jsem měl na kufru cca 30cm Musí prý být zvlášt na blatníku

Komorerth
Komorerth napsal 29.01.22 v 14:51

toz nech jazdi. Inak je vtipne davat moto z STK a nemat tam zadnu odrazku (ta byvala na XJ sucastou zadneho blatniku (ktory chyba)

ejda23
ejda23 napsal 29.01.22 v 09:57

Diky chlapi;) taková fešácká z STK Bv;)

Normik
Normik napsal 29.01.22 v 07:11 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 24.01.22 v 22:42 10b.