BMW R 1200 GS (2004)

Vlastník HuntE
Vloženo 24.1.2022
Aktualizováno 26.3.2024

1200gs takový malý zázrak najeto pouze 26tk.

KTM 1050 Adventure: Servis, údržba. Objevila se 1200gs, která vypadala v dobrém stavu se super nájezdem.
Triumph Tiger 1050: Tiger je spíš cesťák než enduro. Objevila se 1200gs v dobrém stavu se super nájezdem.
BMW F 800 GS: Boxer je boxer.

První dojmy - První dojmy bez toho, abych se na prvně projel: 1) Bude to chtít servis (oleje, filtry, brzdovou kapalinu atd.) 2) Bude to chtít nové gumy. Hlavně adekvátní k této motorce. 3) Bude to chtít padací rám. Oproti 1100gs mi tam chybí.

Doplňky na motorce - Padací rám, přední a zadní duální blinkry, hrazda na držák telefonu a držák telefonu.

Brašny Touratech

Výfuk Dominátor

1200 GS jsem si vybral z toho důvodů:
1) Už jednu v rodině máme.
2) Mám 1100gs a byl jsem s ní nadmíru spokojený, jen mi trochu chyběl výkon.
3) Objevil se kousek s nájezdem 26tkm doložený všemi možnými doklady a i stav odpovídal.

Zatím jediné co jsem s ní zažil, bylo popojíždění okolo garáže a manipulace v garáži. Hned první co jsem pocítil je hmotnost, nebo rozložení váhy. S 1200gs se manipulovalo v garáži daleko snáze než s 1100gs.

8.2.2022
Začal jsem s velkým servisem. U některých věcí si říkám zlatá 1100 gs. Pro výměnu oleje v "kardanu" se musí sundat zadní kolo.
Údajně je to protože v tom měla původně být doživotní náplň.

Příjemná změna oproti 1100gs je olejový filtr. Není zde zapuštěný celý do motoru, ale dobře vykukuje.

Pomalu se mi začaly doma kupit další díly tak budu příští víkend pokračovat se servisem. Kontrola ventilů, vrácení olejů, výměna svíček, montáž hrazdy na navigaci a montáž držáku a USB zásuvky.

Po dokončení servisu už jen vyměním pneumatiky.

26.3.2022
Konečně jsem po měsíčním válení doma s kolenem dostal do garáže. Vyměnil jsem brzdovou kapalinu a odvzdušnil brzdy. Trvalo to asi 7 hodin. Odvzdušnění brzd s tím posilovačem je docela sranda. Zadní brzdou jsem prolil skoro 2 litry brzdovky než jsem se těch bublinek zbavil. Pro ty co to neznají, odvzdušňuje se to přes těchto 6 ventilů.

2.4.2022
Vyměnil jsem stávající blinkry za ledkové.

9.4.2022
Namontovány spodní padáky. Pořád jsem se na ní ještě nesvezl..

28.6.2022
Začaly zlobit brzdy. Před nastartováním se občas "nechecknul" posilovač brzd tudíž nefungoval. Navíc s touto chybou nezhasínalo brzdové světlo a svítilo pořád.
Po chvíli "googlení" a hledání problémů v motorce jsem našel video.

Nejdříve se mi to nezdálo, ale po odzkoušení, kdy jsem si hrál s mikrospínačem se ukázalo, že je to opravdu on. Po rozebrání bylo jasné proč.

Oba piny mikrospínače jsou připájené a jeden se po čase ve spoji upálil. Nový originál jsem objednal na Kelly. K mému překvapení dorazil opravdu hned druhý den jak slibovali. Složení trvalo už jen pár minut a mohl jsem vyrazit.

2.9.2022
Výměna těsnění kardanu.

Shrnutí po první najeté sezóně:
Během první sezóny jsem najel cca 6500,- km. Motorku jsem používal jak na jednodenní výlety s batůžkem tak na vícedenní štace. Do budoucna to bude chtít vyšší plexy pro zvýšení pohodlí. Jinak motorka dělá co má je pohodlná a když je chuť jet trochu rychleji tak to zvládne.

6.3.2023
Nové LED světlo

Vložen KN vzduchový filtr.

8.6.2023
Výměna gufera mezi kardanem a převodovkou.
Výměna oleje v převodovce a koncovém převodu.
Cos i budeme povídat stálo to za to a budoucí manželka z toho nebyla zrovna nadšená, když 3dny před svatbou jsem byl zavřený v garáži a do odjezdu na svatební cestu zbýval týden a motorka končila převodovkou.

20.2.2024
Přidán homologovaný výfuk Dominátor

23.3.2024
Výměna tlumičů za ADV verzi zadek od Hyperpro a přední krasavec od TFX suspension. Za pomoc s výběrem a montáží tlumičů patří dík :
Musím vřele doporučit. Se vším co jsme potřeboval pomohl a poradil.

Po prvotní radosti, když jsem to složil dohromady se objevila drobná chybka. Najednou mi centrální stojan vycházel tak že se zastavoval až o kardan, Takže jsem musel doplnit větší gumový doraz.