Yamaha MT-09 (2018)

Vlastník Hajzi
Vloženo 4.10.2021
Aktualizováno 25.4.2023

MT-09 SP
Malý šílený naháč ve verzi ,,ještě šílenější"

První dojmy - Vlastnil jsem předchozí verzi , proto pro mě tato nebyla ničím extra novým, jen mě mrzí některé disignové úpravy, které se nemuseli udát.

Motorku bych doporučil pro - Toto už není obyčejná MT 09, pokud ji budete chtít, je potřeba si to lépe rozmyslet, i když motorka zvládne vše co standartní verze, tvrdší podvozek ji trochu deklasuje v pohodlí, zato vám dá mnohem větší jistotu když přijde na věc :-D

Doplňky na motorce - Nízké zatmavené plexi
Sklopné a nastavitelné páčky
Tumič řízení
Zrdcátka v řídítkách
Mechanický tempomat
Padací protektory motoru a rámu
Kryt chladiče
Plátěné brašny SW Motech
Kompletí výfukový systém Dominátor
Držák SPZ
K&N filtr
Úprava řídící jednotky

Vlastnil jsem předchozí verzi tohoto modelu a verzi SP jsem si vybral hlavně pro její ,,lepší" podvozek. nemá smysl se opakovat, neboť téměř vše co na tuto motorku sedí jsem popsal již u své předchozí MT-09ky ale zde by měli být odstraněny neduhy starších motelů. Pokud to vezmeme postupně, motor je stejná návyková věc jako dříve až na to, že se zde pánové z Yamahy pokusili vylepšit reakce na plynovou rukojeť a i když to pořád není ono, je tu pokrok k lepšímu. Co se podvozku týká, mělo by se jednat o sportovnější podvozek než ve standartních verzích a to bezesporu je, jen mám pocit, že jsme se trochu více přehoupli na opačné spektrum, motorka výborně zvládá svižnou jízdu a když topíte je to mnohem jistější, jen při pomalejší jízdě nějak ,,drncá". Možná by to šlo ještě trochu poladit, ale takové věci já moc nejsem
Disign podle mého názoru je takový že někde to vylepšili, např. přední světlo, ale někde to pokazili třeba že vyměnili to nádherné zadní brzdové svělo :-/ .
Kmitání řídítek ve vyžších rychlostech odstranil tlumič řízení ,který jsem si dokoupil.
Dá se s ní jezdit i za 4,2l , bez větších problémů jsem na ní za den ujel 500km a druhý den znovu, ale také umí sežrat gumu za 4000km podle toho co si vyberete.
Závěrem bych jen dodal. že se jedná o téměř dokonalý stroj jen s pár drobnýmy nedostatky aby měla Yamaha v dalším roce co vylepšit a prodat nový model

PS. vyhrál jsem , tedy všichni , kdo vlastní tento model, neboť MT-09ky co Yamaha vypustila v r. 2021 je absolutní ohavost a to z každého úhlu pohledu (myšleno vizuálně)

Oňas-WR
Oňas-WR napsal 26.04.23 v 07:44 10b.

Nejlepší barvy a nejlepší vzhled. Ta poslední verze 09 je s prominutím hnus ale každému se líbí něco. Tato je za 10b. Užívej

jawatar
jawatar napsal 26.04.23 v 05:55 10b.

Na ohavnost to nejezdí,buď v poho!

Syle
Syle napsal 23.01.22 v 16:01 10b.

Ahoj a hodně zábavy na novějším stroji a jo, jsem za, že nový design MT09...je docela kontroverzní, byť je mašina technicky o obrovský kus výše...

Paulano
Paulano napsal 05.10.21 v 17:37 10b.

Parádní stroj a motor má prý opravdu dokonalý!

PSanec
PSanec napsal 04.10.21 v 19:49 10b.

Ony všechny tyhle supermoderní japonské nahaté motorky,až na pár vyjímek jsou šeredy,ale dobře jezdí a jsou levné,spolehlivé,proto je to na ježdění nejlepší.