Benelli BN 302 (2017)

Vlastník Adix
Vloženo 30.8.2021
Aktualizováno 29.5.2023

Moto na výlety kolem komína i cestování ve dvou. Pro méně náročné a začínající.

První dojmy - S Beny jsme se poměrně rychle skámošily. Jen semtam trochu bojujem s manipulací. I taková malorážka je těžší než by se čekalo. Ale na první moto supr stroj.

Motorku bych doporučil pro - Nemohu porovnávat s jinými mašinami. Ale pro začínající motorkáře s A2 na naučení dostačující.

Doplňky na motorce - kufry, padáky

Poměr cena/výkon při výběru vyhrála, pak už zbývalo jen najít tu pravou.

Z mého pohledu začátečníka je motorka příjemně ovladatelná a s parádní spotřebou 3-3,5l/100km. Je koukavá a vypadá celkem dospěle. Není to žádná mega střela, ale s akcelerací jsem spokojená. Brzdí dobře, jen ze začátku, než se ohřeje, mi přijdou brzdy trochu tužší. Jsem ráda, že tenhle model už má ABS. Člověk se cítí o fous bezpečněji. Co se týče komfortu při jízdě; pohodlný sedlo, rovný posed, nohy trochu víc zalomený, ale to je o zvyku. I ve dvou se na ni jede bez větších problémů.

Horší (vlastně téměř žádná) viditelnost kontrolek budíku na sluníčku (blinkry, neutral). Celkem krátké rychlosti. Když jedu, jsem na 6 ani nevím jak. Při vyšších rychlostech moto docela bečí, vibrace jsou znát. Moto má celkem vysoko těžiště - horší manipulace. Přu puštění plynu cuká. Z více zdrojů vím, že stím mají problémy tyhle motorky.

Jízdu na Beny jsem si pokaždé užila. Je to správná mrška. Jak jsem říkala, rychle jsme si na sebe zvykly. Teď už jen co nejvíc zkoušet a pilovat jízdu.

Adix
Adix napsal 09.09.21 v 11:12

bubaris: Ahoj ahoj. Uvidíme jak mi bude stačit. Určitě si ji nějakou chvíli nechám, fakt se mi líbí. Máme před sebou spoustu práce a zábavy :D. Díky za reakci a ať se daří ;))

puffybodie: Ano, se vzhledem jsem spoko. A ta váha, jak říkáš. Kdyžtak budu mít natrénováno ;)

puffybodie
puffybodie napsal 31.08.21 v 10:59 10b.

Jeden z tech peknych stroju od Benelli
Jinak vaha je v podstate jako starsi 500ccm motorky, tak budes mit aspon natrenovano pokud se rozhodnes pak postoupit dal.

bubaris
bubaris napsal 31.08.21 v 07:18 10b.

Ahoj, myslim, ze tahle motka Te nezklame. Treba se szijete tak, ze zustanes verna malorazkam nebo to bude jen vstupni brana do vyssich objemu.
Kazdopadne at Ti dobre slouzi a hodne krasnych zazitku se stastnymi navraty domu