Benelli BN 302 (2019)

Vlastník Sonux
Vloženo 1.9.2019
Aktualizováno 1.9.2019

Velmi komfortna moto aj na dlhsie vylety. Hlavne prakticka. Na prve moto co som presiel zo skutra , zatial maximalna spokojnost , predcila moje ocakavania :)

Motorka koupena od superstvorkolky

Yamaha MT-03: dynamicky lepsia moto, nepohodlna pre spolujazdca
Kawasaki Ninja 300: podobne ako MT-03, uvazoval som aj nad Bajaj Dominar 400, ale odradila ma nosnost ma len do 150kg, potreboval som nieco okolo aspon 200kg.
KTM Duke 390: velmi zabavne moto, ale nepohodlne na dlhsie vylety
Yamaha MT-07: super moto, ale o dost drahsia a dost nepohodlna
Honda NC 700X: tohle ma bracho ale to ako by som sedel na tanku :D
Benelli BN 600: nikde som ju nesiel zohnat BN600i ale pravdepodobne by som sa niekde na tom vytrieskal :D
Benelli BN 251: to bol asi najvacsi konkurent, tiez nadherna robustna moto, posed komfortny, odradilo ma ze to je jednovalec a skoro o 10kW menej

První dojmy - Vzhladovo velmi robustna moto, na prvy pohlad som sa zalubil :D, malokto by povedal ze je to len 300 cm3.

Motorku bych doporučil pro - - moto pre zaciatocnikov, pre tych krorych uz nebavi jazdit na 125tkach. - pre majtelov A2, pre ludi ktory chcu spoznavat krajinu inak ako len v aute a nepotrebuju pri tom trhat asfalt :D

Doplňky na motorce - - dokupovy drziak na kufor, kufor mi ostal zo skutra 30 litrovy Givi. Dokupeny kryt na chladic.

- uz dlhsie som hladal nieco za nahradu skutra yamaha maxster 150 (9.6kW), hlavna poziadaka bola komfort (hlavne vo dvojici) , spotreba (preco ma moto zrat viac ako auto), dostatok miesta pre spolujazdca a hlavne aj cena (nova ma stala 4229e nemusim riesit ci moto bola padnuta a pod)
Bol som na motosalone a skusal som mnozstvo moto a hlavne posed. Moto ma zaujala na prvy pohlad. Posed je vzpriameny , pohodlny , mozem povedat ze pohodlnejsi ako na skutri.

Spotreba: pri normalnej jazde - sam, priemerna spotreba mi vychadza 3,2litra,
jazda vo dvojici 3,8 litra. Aj pri maximalnom zatazeny a castym drzanim otacok pri vrchu som nepresiahol spotrebu cez 4litre co je super.

Motor: motor ma 28kW , aj to maximalny vykon je az na vrchu, nie to ziaden trhac asfaltu ale pri prekroceny 8000 otacok moto aj vo dvojici vie pekne potiahnut a nema problem obiehat. Do 6000 otacok je jazda ako na skutri , od tych 6000 zacina postupne zaberat. 6tka rychlost je skor na udrziavanie rychlosti. Na predbiehanie treba podradit a moto drzat vo vyssich otackach.
Maximalka co som skusal na dialnici tak nieco cez 170km/h tacho. Ale dialnicna rychlost 120-130 uplne bez problemov aj vo dvojici.Na okresky idealna moto (tu si clovek vie uzit tu moto najviac).
Brat ma NC700X a na vylety mu uplne stiham , sam bol prekvapeny ze na 300cm3 to jazdi a hlavne vo dvojici skvele.

Zvuk: som prekvapeny aky ma moto zvuk na svoju kubaturu, obycajny stock vyfuk ma uzasny zvuk, netreba ziaden akrapovic a pod. Vo svojej kubature co sa tyka zvuku je na tom najlepsie, v tomto nema konkurenciu.

Vzhlad: moto na prvy pohlad vyzera na svoju kubaturu velmi robustne, vynikajuce su aj origo pneu pirelli angel st v predu 120tka a vzdadu 160tka co konkurencia nema.

Brzdy: uplna skpokojnost, maju postupny nastup, vpredu dokonca na svoj objem su dva kotuce co som bol prekvapeny , zadna brzda brzdi super tiez. Vo vybave dual ABS (je mozne ho rucne aj vypnut)

Osvetlenie: hlavny svetlomet - stretavacie svetla su velmi dostatocne, co sa ale neda povedat po prepnuti na dialkove svetla tie svieta vsade len nie kde by mali :D , zadne LED a smerovky LED super.

Vaha: moto je dost tazka , s plnou nadrzou ma tusim okolo 206kg ale zas perfekne sedi na ceste a celkovo pocit z jazdy je super.

- planujem este dokupit bocne drziaky a bocne kufre , plus vacsi kufor do zadu pravdepodobne shad 58X/59X, padacie protektory.

Vyska jazdca: 185cm
pocet km: 3200km , zatial bez ziadnej poruchy, absolvoval som s nou uz aj dlhsie vylety po slovensku a zatial super a dufam ze spoznam aj dalsie kuty slovenska :)

cebeer
cebeer napsal 04.09.19 v 07:43 10b.

Zajímavá a pěkná třístovka se slušným výkonem. Dobře popsané dojmy a zkušenosti. Hodně štěstí na cestách.

speedoch
speedoch napsal 03.09.19 v 21:41 10b.

Tak si to užívej je vidět že jsi dobře vybral a moto tě baví