Aprilia Tuono 660 (2021)

Vlastník VašekRS
Vloženo 8.5.2021
Aktualizováno 7.4.2023

Byl to prostě wow efekt. Poprvé live u Sršeň motoškola a bylo rozhodnuto, že XSR jde do světa.

Motorka koupena od FIRMA:MOTOBOOM (České Budějovice 3) - Maximální nasazení k sehnání nesehnatelného :)

První dojmy - Lehká, úzká, podvozek tak akorát. Ergonomie i na mých 182cm v pohodě, nemám problém se na ní v klidu poskládat. Motor zatím zajíždím, ale první pocit dobrej, čitelný nástup výkonu a myslím, že ani na plný výkon to "děsit" nebude.

Doplňky na motorce - Zatím krom rolny na zadní kyvku kryty motoru - spojka alternátor a vodní pumpa od RG racing.

Chtěl jsem moto čistě pro zábavu, žádný cestování.
Dalším aspektem bylo omezení výkonu, chtěl jsem klidnější a kontrolovanější než původní XSR 900.
První jízda bylo trochu hledání jízdní pozice, jinak jsem nastavoval řadičku + spojkovou páčku, přece jenom to vychází z RS600 takže i ta pozice je víc sportovní než kochací.
Aktuálně najeto cca 2000km ...
Při 1700 km výměna motoru v rámci celoevropské svolávací akce, takže jsme zas na nule a zajíždím :( snad na podruhé to už bude ok.
Další nudné anabáze záběhu nového motoru je za mnou a jen počasí brání dalšímu ježdění.
Konečně dorazil quickshifter, po kterém je velká poptávka a je to hned jiný level :) Úplně jiná motorka, to by člověk neřekl, co to udělá. A když už se v tom hrabu, osadil jsem i kryt spojky a alternátoru vč. vodní pumpy od RG racing.

David-Plzen
David-Plzen napsal 11.05.21 v 15:20 7b.

Dobra volba. Kdyby byla levnejsi nez monster, hned bych ji vzal. Jel jsem na ni kratkou predvadeci jizdu a klidna mi zrovna neprisla. Spis hodne divoka, lehka, hbita. Chtel jsem jeste quickshifter a IMU, aby me to trochu hlidalo a ani dovozce nebyl schopnej zjistit, kdy to vubec bude k dispozici, tak jsem nakonec zvolil novej Monster. Tak doufam, ze jsem neprebral.