Aprilia Tuono 660 (2021)

Vlastník xdanik
Vloženo 27.3.2023
Aktualizováno 27.3.2023

Moje první moto! Krásná žluťanda.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník)

První dojmy - Krásně táhne od nízkých otáček a zároveň jde velmi lehce do zatáček. Velmi příjemní posez a krásný vizuál a luxusní zvuk. Výkon bude myslím zcela dostatečný - na okuh se (zatím) nechystám.

Motorku bych doporučil pro - Všem, kteří hledají sportovní, ale pořád komfortní, silniční motorku.

Doplňky na motorce - OEM Quick-shifter
OEM USB socket
Evotech Performance Aprilia Tuono 660 Tail Tidy
Evotech Performance Paddock Stand Bobbins
Peak Design Motorcycle Bar Mount

Řidičák jsem dělal celou sezónu, takže jsem měl spoustu času na vybírání ideální motorky. Původně jsem se rozhlížel v kategorii "standardní" silničních 400-500cc, jenže jen co jsem obdržel řidičák, se mi naskytla možnost dlouhodobé zápůjčky stroje Kawasaki Ninja 650 2017.
Když jsem pak vybíral motorku pro sebe, tak jsem si už neuměl představit, že bych přesedlával na něco slabšího.

Hledal jsem tedy naháče s výkonem cca 70-100hp. Vizuálně se mi moc líbila Honda CB650R, ale stačilo se na ní podívat zpoza výlohy a bylo mi jasné, že by mi (výškově) byla malá.
Uvažoval jsem i nad MT-07, ale tam se mi doslova nelíbilo přední světlo.
Koukal jsem tedy dále a narazil na Aprilia Tuono 660. Po vizuální a parametrové stránce mi přišla perfektní - spousta technologie a dle recenzí velmi hravý motor v nízkých i vysokých otáčkách. Byl jsem se na ní posadit a nenarazil jsem na žádné problémy. Byl ale prosinec a dealer nebyl ochotný motorku půjčit na testovací jízdu - prý si mám počkat na léto, že prý určitě budou nějaké testovací dny.
Zároveň jsem se trošku obával spolehlivosti - chtěl jsem motorku na denní ježdění a nezdá se, že by zrovna Aprilia byla známa pro svou mimořádnou spolehlivost.

Pár dní jsem o tom přemýšlel a postupně jsem vyloučil všechny další konkurenty. Zároveň dealerovi tam stál model ve žluté barvě z loňského roku a on jí dal do slevy.
Rozhodl jsem se, přestože jsem na ní nejel, jí pořídit.

Zatím svého rozhodnutí nelituji - ze stroje jsem jsem přímo nadšený.
Venku ale pořád prší nebo dokonce sněží, takže ještě nemám najeto ani těch prvních 1 000 km, po kterých se dělá 1. servis. Motorku tedy stále "zajíždím".
Už teď je mi ale jasné, že o výkon nouze nebude - a to jsem ještě nepoznal, co se odehrává nad 6 000 otáčkama.

sorbon81
sorbon81 napsal 03.04.23 v 13:55 10b.

Krásná motorka. Super barva

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 01.04.23 v 19:06 10b.

Jooo, kočička z Noale, to já poznám.

h.pepino
h.pepino napsal 31.03.23 v 08:34 9b.

Gratuluji, mám tu samou. Nic mi do toho není, ale jako první moto, nevím, zda jsi se nepřecenil...jezdit na motorce a používat jí na třetinový výkon není to pravé ořechové, ale je to tvoje věc. Tak hlavně opatrně, třeba se někdy potkáme

Honzus75
Honzus75 napsal 31.03.23 v 08:08 10b.

Výborná volba, měl jsem ji loňskou sezónu, dal na ní 6000 km a s láskou na ní vzpomínam.

koki888
koki888 napsal 30.03.23 v 15:34 10b.

Dobrá voľba!